Czytasz: Partyjni koledzy krytykują Borysa Budkę

Partyjni koledzy krytykują Borysa Budkę

O oddanie paszportu przez śląskiego posła apelowali parlamentarzyści PiS. Do grona żarliwych dołączają senatorowie… PO

Borys Budka w rozmowie z Silesion.pl przekonywał, że jego wypowiedź dla niemieckiego „Die Zeit” została wyrwana z kontekstu oraz zmanipulowana przez prawicowe media i polityków partii rządzącej. Wygląda na to, że temu tłumaczeniu nie dają wiary jego partyjni koledzy.

Dwaj senatorowie PO, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota wydali oświadczenie, w którym zdecydowanie odcinają się od słów Borysa Budki. Nie zostawiają na pośle suchej nitki.


>> CZY BORYS BUDKA ODDA POLSKI PASZPORT? <<


- Rolą opozycji jest przekonywanie Polaków do swoich racji, rozwiązań i wizji by móc je realizować dla dobra wspólnego. Niedopuszczalne jest natomiast angażowanie jakichkolwiek sil zewnętrznych do wewnętrznej walki politycznej - piszą senatorowie PO.

Podkreślają, że  niedopuszczalna jest sytuacja, żeby „Polak, poseł RP, wiceprzewodniczący największej partii opozycyjnej, osoba publiczna, w zagranicznej prasie domagał się od Unii Europejskiej i państw ją tworzących podejmowania działań restrykcyjnych wobec naszej Ojczyzny”.

- Jako senatorowie Ziemi Śląskiej, uwzględniając jej złożoną historię uważamy, że taka wypowiedź śląskiego posła do niemieckiej gazety źle służy wizerunkowi naszego regionu - piszą senatorowie Misiołek i Piechota.

 

Czytaj więcej