Silesion.PL

serwis informacyjny

AMP w trójboju siłowym od soboty ponownie w Katowicach

AMP Trójbój siłowy - Katowice 2023 fot Tomasz Serwiak

Nawet majówka nie odstraszyła uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Od soboty w hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach o medale i rekordy walczyć będzie równie rekordowa liczba osób.

Tradycyjnie na początku maja siłacze i siłaczki przyjadą na Górny Śląsk, żeby prężyć swoje muskuły. W rozpoczynających się w najbliższą sobotę dwudniowych zawodach, które odbędą się na pięciu podestach, weźmie udział ponad 580 studentek i studentów z 87 uczelni. Trójbojowe zmagania składają się z przysiadu ze sztangą, wyciskania sztangi leżąc i martwego ciągu. a klasyfikacje AMP prowadzone będą w podziale na kategorie wagowe. Wśród panów będzie osiem grup w wagach: od -59 kg do +120 kg, a u pań przewidzianych jest siedem kategorii. począwszy od -52 kg, a skończywszy powyżej 84 kg.

Z roku na rok coraz więcej osób zgłasza się do tych zawodów. Przez to, że kolejny raz z rzędu organizujemy imprezę wiemy jakie są oczekiwania uczestników. Tym razem będziemy mieli więcej pomostów. Spodziewaliśmy się, że termin wydarzenia może wpłynąć lekko na frekwencję, ale tak się nie stało. Rośnie liczba uczestników, ale też wzrasta poziom sportowy i praktycznie co roku padają rekordy AMP-ów w poszczególnych kategoriach. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – opowiada Sylwia Kowalewska z AZS Uniwersytetu Śląskiego.

W ubiegłym roku klasyfikację drużynową Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym zwyciężyły reprezentantki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a wśród panów swoją siłę zaprezentowali przedstawiciele Politechniki Gdańskiej. O kolejne medale walczyć będą siostry Blajer z Uniwersytetu Rzeszowskiego – rok temu w kategorii do 52 kg pierwsze miejsca zdobyła Aleksandra, a w kategorii do 58 kg złoto wywalczyła Gabriela. Ich konkurentką będzie Paulina Szymanel z Politechniki Gdańskiej, mająca na koncie już wiele medali AMP.

Swoich szans na wygraną w wadze do 69 kg szukać będzie Aleksandra Łukasik, która tym razem reprezentować będzie barwy UJ CM Kraków. O piąty medal z rzędu walczył będzie Kamil Linstedt z Politechniki Gdańskiej, który w 2022 roku wynikiem 253 kg ustanowił rekord AMP w przysiadzie w swojej kategorii (74 kg). Na kolejny medal z rzędu szanse ma też Michał Jasak (kat. do 66 kg), który tym razem reprezentować będzie Politechnikę Warszawską.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024