Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybrano wykonawcę inwestycji do budowy nowego ogrodzenia wokół Lotniska Muchowiec.

Lotnisko Muchowiec w Katowicach - pas startowy

Wybrano wykonawcę, który będzie odpowiadał za zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową i przebudową ogrodzenia lotniska Muchowiec. W przetargu swoje oferty złożyło aż 10 firm. Ostatecznie komisja wybrała Drogopol Sp. z o.o. Po podpisaniu umowy firma, która oszacowała wartość inwestycji na 2,3 mln zł, będzie miała 10 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.

Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo, ponieważ uniemożliwi osobom postronnym dostęp na teren lotniska. Uporządkowana zostanie także kwestia wjazdu z ul. Francuskiej, co jest ważne dla organizacji wydarzeń plenerowych, które mają tu miejsce. Teren lotniska zostanie otoczony nowym ogrodzeniem panelowym 3D z przetłoczeniami. Zanim to jednak nastąpi, wybrany wykonawca będzie musiał zaktualizować mapę, opracować dokumentację projektową i uzyskać zezwolenie na roboty budowlane. Zakres prac obejmuje nie tylko samo ogrodzenie, ale także wykonanie zjazdów z lotniska, instalacji elektrycznych i teletechnicznych, które zasilają bramy i oświetlenie.

Dotychczasowe, zniszczone ogrodzenie zostanie rozebrane i zutylizowane. Z kolei nowe ogrodzenie będzie miało wysokość nieco ponad 2 metrów. Przy okazji realizacji prac wykonawca będzie miał także za zadanie usunąć z terenu lotniska rdestowiec japoński, czyli gatunek inwazyjny, który rozrósł się w tym miejscu.

Duże zainteresowanie przetargiem

Przetarg na tę inwestycję cieszył się dużym zainteresowaniem. Swoje oferty złożyło aż 10 wykonawców, ale tylko 2 z nich zmieściło się w szacowanej w przetargu kwocie, która wynosi
2 531 194,71 zł brutto. Ostatecznie komisja przetargowa wybrała ofertę firmy Drogopol Sp. z o.o. Zaproponowała ona za wykonanie tej inwestycji 2 345 122,43 zł brutto.

Teraz przed nami dopełnienie formalności związanych z podpisaniem umowy, a następnie przekazanie placu budowy wybranemu wykonawcy. Termin, który wyznaczyliśmy na realizację inwestycji, to 10 miesięcy. Obejmuje on również procedurę odbiorową – mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A, która w imieniu miasta pełni rolę inwestora zastępczego. – Podsumowując, wykonawca ma 8 miesięcy na zrealizowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie zezwoleń i przeprowadzenie robót budowlanych.
2 miesiące to czas na dokonanie odbiorów inwestycji
– dodaje Agnieszka Dutkiewicz.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024