Silesion.PL

serwis informacyjny

Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels.

NesPoon Untitled detal

Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem sztuki oraz artystów i ogłasza konkurs skierowany do fotografek i fotografów z Europy. W ramach projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels troje laureatów otrzyma wyjątkową szansę na udział w rezydencji artystycznej, podczas której stworzą serię fotografii inspirowanych Warszawą. Najlepsze dzieła powstałe w trakcie rezydencji dołączą do kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.

Właśnie rozpoczął się nabór artystów ze świata fotografii do udziału w blisko trzytygodniowej rezydencji artystycznej w NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Jury konkursu Art Lives Here by Leonardo Hotels czeka na zgłoszenia do 2 czerwca, a wraz z początkiem lipca troje artystów rozpocznie pobyt w Warszawie.

 Warszawa – stolica kontrastów, tętniąca życiem, nowoczesna czy z tradycją? Jak rezydenci konkursu zobaczą ją w obiektywie aparatu? Już wkrótce będziemy mogli przekonać się o tym podczas drugiej edycji konkursu Art Lives Here. Tym razem mocniej niż do tej pory skupiamy się na fotografii i z wielką ciekawością efektów oczekujemy na przybycie artystów do naszych hoteli – mówi Nino Rosenlund, City General Manager Leonardo Hotels Warsaw. Jak dodaje – Sztuka jest nieodłączną częścią naszego DNA. Ogłaszając nabór na rezydencję artystyczną, jeszcze szerzej otwieramy dla niej drzwi. Stajemy się przestrzenią tworzenia sztuki, a nie tylko przeznaczoną do jej oglądania.

Sztuka w Leonardo Hotels, a zwłaszcza w NYX Hotel Warsaw, inspiruje się miastem i jednocześnie jest źródłem inspiracji dla młodych artystów. Dzieła czołowych postaci związanych z polską sceną sztuki współczesnej – w tym mural M-City Mariusza Warasa, futurystyczna instalacja Norberta Delmana, czy słynne już w stolicy „słońce” – Wschód/Zachód Anny Barlik – są tego świetnym przykładem. Rozpoczynający się projekt Art Lives Here ma przyciągać do Warszawy jeszcze więcej zdolnych fotografów i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków w branży artystycznej. Konkurs skierowany jest do twórców z Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a także państw bałtyckich i skandynawskich.

Temat drugiej edycji konkursu brzmi: „artysta inspirowany krajobrazem miejskim”, a tętniące życiem centrum Warszawy ma stać się inspiracją dla młodych artystów. Jury konkursu – uznani przedstawiciele świata sztuki – spośród prac wykonanych podczas rezydencji wybiorą tę, która na stałe zostanie w kolekcji sztuki NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw. Dokładnie tak samo stało się ze zwycięską pracą Laure Catugier, która wygrała pierwszą edycję konkursu.

– Sztuka i jej odbiór to sprawy wybitnie miejskie. To tutaj są galerie i muzea, a przede wszystkim artyści. Nawet jeśli w natłoku informacji i obrazów, które wypełniają dzisiejsze miasta po brzegi, sztuka zdaje się znikać z pierwszego planu, to jak nigdy łatwo jest po nią sięgnąć. Sztuka ulicy i sztuka w przestrzeni publicznej to ciągle ewoluujące zjawisko – kolekcja prac wykonanych dla Leonardo Hotels będzie tego najlepszym przykładem – mówi Jacek Sosnowski, kurator kolekcji sztuki w NYX Hotel Warsaw, przewodniczący jury konkursu.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie:  https://www.nyx-hotels.com/art-at-nyx. Artyści-fotografowie chętni do wzięcia w nim udziału powinni do 2 czerwca przesłać zgłoszenie na adres mailowy: artliveshere@leonardohotels.com. Z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze troje laureatów konkursu, którzy zostaną zaproszeni do Warszawy. Aktualności na temat konkursu można śledzić też na profilach IG NYX Hotel Warsaw i Leonardo Royal Warsaw.

* * *

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Sieć działa w 10 krajach i 47 destynacjach, a jej portfolio oferuje 107 hoteli z ponad 17 000 pokojami. Jej marki to Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels i Leonardo Limited Edition. Są znane z dogodnych lokalizacji, wysokich standardów obsługi, a także nowoczesnego wystroju wnętrz z regionalnym charakterem. 

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Aktualnie w Europie i Izraelu działa ponad 270 hoteli grupy z ponad 48 000 pokojami w 117 lokalizacjach i 20 krajach. Portfolio marek obejmuje Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Leonardo Limited Edition, Jurys Inn, Herods, U Hotels, 7 Minds, Rooms by Fattal, Fattal Terminal, Master Collection i Switch up. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024