Czytasz: Euro 2020: Trzy punkty na początek eliminacji

Euro 2020: Trzy punkty na początek eliminacji

Polacy wygrywają z Austrią w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2020.

Zwycięstwem Polacy zaczyna rywalizację w eliminacjach Euro 2020. W Wiedniu wygrywają z reprezentacją Austrii 1:0. Bohaterem meczu zostaje Krzysztof Piątek. To jego dobitka w 68. minucie dała zwycięstwo biało-czerwonym. Czyste konto zachował Wojciech Szczęsny, który wykazał się kilka spektakularnymi paradami.

Krzysztof Piątek wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie. W 59. minucie zastąpnił Piotra Zielińskiego, który narzekał na ból pleców. Napastnik AC Milan potrzebował 9 minut, żeby odnotować pierwsze trafienie w eliminiacjach. Po dośrodkowaniu piłki przez Grosickiego, strzale Kędziory obronionym przez bramkarza Austrii, piłkę do siatki głową skierował Piątek. To pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Jerzego Brzęczka.

Finał Euro 2020 rozegrany zostanie w Londynie, ale gospodarzami będą miasta w Europie i w Azji. Łącznie 12 miast będzie gościć najlepszych piłkarzy Europy. Nikt nie będzie miał gwarancji udziału w turnieju. O awans będzie walczyć 55 reprezentacji narodowych. W Euro 2020 zagrają 24 drużyny.

Polska walczy o awans w grupie G. Jej pierwszym rywalem została Austria. Drugim wylosowanym zespołem jest reprezentacja Izraela. Kolejnym Słowenia i Macedonia. Ostatnim zespołem w grupie G została Łotwa.