Czytasz: Frele walczą ze smogiem. "Kaj to ciepiesz" nowym hitem

Frele walczą ze smogiem. "Kaj to ciepiesz" nowym hitem

"Czuć w cołej chałpie hajcnientym laciem, że aż boja sie spać" - śpiewają Frele w swoim najnowszym coverze. Znacie?

"Dowej pozór, co ciepiesz do pieca. To, co spolisz, tym bydziesz dychoł". Tak brzmią słowa najnowszego coveru dziewczyn z zespołu Frele. Jak zawsze z humorem i po śląsku dziewczyny przerobiły popularną piosenkę. Tym razem usłyszeliśmy je w coverze "Białej Armii" zespołu Bajm. Film powstał przy współpracy z Tauron Ciepło.

Frele wszystkie światowe przeboje potrafią przerobić na śląską wersję. Tak było m.in. z piosenkami Adele, Leni Kravitza, czy słynnym przebojem lata, czyli „Despacito”, wdzięcznie brzmiącym po śląsku Dejta cicho.

Nasze dziewczyny mają właśnie za sobą premierę debiutanckiego albumu "Na cydyjce". To jedenaście nagrań, których tytuły nie od razu zdradzają, który oryginalny utwór posłużył Frelom jako inspiracja do opowiadania krótkich śląskich historii. Większość piosenek, to światowe hity, ale Frele sięgają także po polskie kompozycje. Przykładem jest właśnie wspomniany utwór "Kaj to ciepiesz", który można uznać za hymn antysmogowy. Jak mówią dziewczynym to "kolejna poważna piosenka o kolejnym poważnym problemie". 

Czytaj więcej