Silesion.PL

serwis informacyjny

Maraton wydarzeń biegowych w Metropolii i zmiany w komunikacji miejskiej

Katowice, Knurów, Pilchowice i Siewierz – w tych gminach na początku maja zorganizowane zostaną biegi, do których musi zostać dostosowana komunikacja miejska. Osoby, które planują w tym czasie korzystać z autobusów w tych miejscowościach, powinny przed wyjściem z domu zapoznać się z wprowadzanymi zmianami. W przeciwnym wypadku, na przystanku lub w czasie podróży może czekać ich zaskoczenie.

Utrudnienia w komunikacji miejskiej wynikają z konieczności jej dostosowania do tras biegowych. Zarząd Transportu Metropolitalnego, w tego typu okolicznościach, wdraża zmiany ukierunkowane na minimalizację niedogodności. Są to m.in. korekty rozkładów jazdy, modyfikacje tras linii oraz tymczasowe przystanki.

Pierwszym i zarazem najbardziej rzutującym na komunikację miejską wydarzeniem biegowym będzie Silesia Półmaraton oraz towarzyszący mu Bieg Bohaterów. Zawody odbędą się 1 maja w Katowicach. W związku z nimi w godzinach 9:30 – 13:30 wyłączane z ruchu będą poszczególne ulice, przez co prawie 40 linii autobusowych będzie miało tymczasowo zmienioną trasę. Ponadto, 33 przystanki, znajdujące się m.in. w centrum, Bogucicach, Janowie, Nikiszowcu, Osiedlu Paderewskiego, Szopienicach i Zawodziu nie będą obsługiwane. ZTM, dla zminimalizowania niedogodności, nie tylko w optymalny sposób modyfikuje poszczególne trasy, ale również uruchamia kilka tymczasowych przystanków – taka potrzeba zaistniała głównie w dzielnicy Janów.

1 maja odbędzie się również kolejny bieg – III Siewierski Bieg Uliczny Traktem Biskupim. W tym przypadku utrudnienia będą jednak mniejsze. Obejmą one 3 linie M23, 269 i 637. Autobusy w pojedynczych kursach, głównie przedpołudniowych, będą miały zmienioną trasę i nie obsłużą niektórych przystanków.

Kolejne wydarzenie biegowe, wpływające na funkcjonowanie komunikacji miejskiej, to Bieg Konstytucji, który odbędzie się 5 maja w Knurowie i Pilchowicach. Zmiany obejmą 4 linie – M105, 47, 120 i 194 i również sprowadzą się do zmiany tras oraz zawieszenia niektórych przystanków (w Szczygłowicach).

Dokładamy starań, aby związane z wydarzeniami biegowymi utrudnienia w komunikacji miejskiej były jak najmniejsze. Apelujemy do pasażerów o śledzenie i sprawdzenie rozkładów i komunikatów na naszej stronie internetowej – podsumowuje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024