Silesion.PL

serwis informacyjny

Można już zapisywać się na ESOF2024 Katowice – najważniejsze wydarzenie naukowe

Od 25 kwietnia mieszkańcy Katowic i wszyscy zainteresowani najpoważniejszymi wyzwaniami stojącymi dzisiaj przed nauką, człowiekiem i światem mogą zgłosić swój udział w ESOF2024 – międzynarodowej otwartej debacie, która będzie gościła w Katowicach od 12 do 15 czerwca 2024 r. W 2024 roku Katowice to Europejskie Miasto Nauki.

– W tym roku Katowice są Europejskim Miastem Nauki. Wcześniej tytuł ten dzierżyły takie miasta jak Barcelona, Monachium, Manchester czy Kopenhaga. Jednym z przywilejów bycia Europejskim Miastem Nauki jest możliwość goszczenia EuroScience Open Forum, konferencji kluczowej dla rozwoju nauki na naszym kontynencie, na którą zjeżdżają przedstawiciele różnych środowisk naukowych z całej Europy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Podobnie jak w przypadku wydarzeń związanych z Europejskim Miastem Nauki Katowice 2024 i organizacją 50 tygodni tematycznych, chcemy by w konferencji aktywny udział brali również mieszkańcy naszego miasta, dlatego już teraz zachęcam do rejestracji w wydarzeniu – dodaje prezydent.

EuroScience Open Forum (ESOF) to organizowana co dwa lata w kolejnym Europejskim Mieście Nauki konferencja, skupiająca najwybitniejszych badaczy z Europy i całego świata, którzy przy aktywnym udziale społeczeństwa definiują i wytyczają kierunki, w jakich zmierzać powinna nauka. W debacie uczestniczą zarówno praktycy jak i teoretycy oraz przedstawiciele biznesu, gospodarki, mediów, politycy odpowiedzialni za podejmowanie kluczowych decyzji, a także mieszkańcy miasta, województwa, społecznicy i osoby ciekawe nauki, będącej na wyciągnięcie ręki.

Po raz pierwszy w historii ESOF zagości w Polsce i w środkowej części Europy w dniach 12-15 czerwca 2024 r. Hasłem tegorocznej edycji konferencji jest: Życie zmienia naukę. Debata będzie się toczyła w sześciu głównych obszarach tematycznych, jakimi są: transformacja energetyczna, zrównoważone środowisko, tożsamość kulturowa i transformacje społeczne, przemiany w obrębie doskonałości naukowej, zdrowe społeczeństwo, transformacja cyfrowa. Przez trzy dni konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się liczne dyskusje, prelekcje, warsztaty i wystawy. Dzisiaj, tj. 25 kwietnia br. opublikowany został oficjalny program ESOF 2024, który znajduje się:  TUTAJ.

ESOF2024 to efekt współpracy miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – lidera Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki 2024 oraz sześciu uczelni tworzących konsorcjum: Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nauki i Technologii EuroScience, przy wsparciu ze strony Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, samorządu Województwa Śląskiego i licznych partnerów i patronów wydarzenia.

Inicjatywa jest realizowana ze środków Unii Europejskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej informacji o konferencji i wydarzeniach towarzyszących oraz rejestracja uczestników na stronie:  www.esof.eu. Link do formularza rejestracyjnego znajduje się  TUTAJ

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024