Czytasz: Co dalej z kocią kawiarnią?

Co dalej z kocią kawiarnią?

Projekt kawiarni z kotami spotkał się z wielkim entuzjazmem. Tysiące fanów, komentarzy oraz motywujące wiadomości. Teraz emocje opadły, a projekt może być zagrożony.

O pomyśle Małgorzaty Majki informowaliśmy kilkukrotnie. Jako pierwsi podaliśmy adres i na bieżąco relacjonowaliśmy sytuację. Teraz razem z pomysłodawczynią prosimy o pomoc.

Zbiórka pieniędzy

Kocia kawiarnia Katowice

Od połowy marca trwa akcja, w ramach której za pośrednictwem portalu Wpieram.to każdy może wesprzeć koci raj. Pięć, a może dziesięć złotych? Każda kwota jest ważna. Początkowo darczyńców przybywało, teraz licznik spowolnił. Do końca akcji pozostało tylko 11 dni.

- Mam nadzieję, że ludzie czekają do ostatniej chwili ze wsparciem... ale to jest jedyna szansa. Nie możemy przedłużyć kampanii. Teraz jest ten jedyny moment - komentuje pani Gosia. Na razie nie ma planu B i oby nie był on konieczny - dodaje.

Do realizacji projektu brakuje jeszcze sporo pieniędzy. Na razie zebrano ponad 17 tys. zł. Aby otworzyć Koci Zaułek potrzeba 45 tys. zł.

- W ostatnich latach było kilka prób otwarcia takiego miejsca w Katowicach, ale nikt się do końca nie odważył. Ja próbuję, bo całym sercem wierzę w ten projekt. Potrzebuję tylko wsparcia, by móc zrealizować cel – apeluje organizatorka.

Ruszył remont

W katowickiej kamienicy przy ul. Damrota 6 trwają już prace. Budowlańcy odnawiają pomieszczenia i rozwiązują problemy techniczne. Na remontowe zmiany potrzebne są pieniądze.

>>Zobacz zdjęcia. Jak będzie wyglądać kocia kawiarnia <<


Podczas rozmowy pani Małgosia kilkukrotnie powtórzyła, że bardzo cieszy się z zaufania, jakim obdarzają ją wpierający. Jednak wciąż jest sporo do zrobienia. Tak naprawdę to ostatnia prosta. A koci miłośnicy zawsze walczą do końca.

 Ja wspieram Koci Zaułek. A wy?

Czytaj więcej