Czytasz: Rusza IX Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Rusza IX Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark potrwa cztery dni.

Magiczny czas, magiczne miejsce, magiczni ludzie - 14 grudnia rusza IX Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy

fot. Michał Janusiński 

Przystrojony świątecznymi ozdobami Plac Baczyńskiego, występy, pokazy, wielkie świąteczne gotowanie – w najbliższy czwartek (14 grudnia) rusza dziewiąty tyski Jarmark Bożonarodzeniowy.  Liczne atrakcje, pokazy kulinarne, koncerty, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jarmarku, co roku przyciągają do Tychów mieszkańców z różnych stron województwa śląskiego.

Jarmark potrwa cztery dni, do niedzieli 17 grudnia.  Rozpocznie go o 16.00 program interakcyjny z Fabryką Kultury „Renifer i Bałwanek w poszukiwaniu Mikołaja”.  O godzinie 17.15 wstąpi Honeycomb Trio, a po nich (ok.19.00) dobrze znany tyskiej publiczności God's Property z zespołem.

Drugiego dnia jarmarku dzieci o 15.00 będą mogły zobaczyć  spektakl „O jednym utopcu, który nie lubił śniegu” Lufcik na korbkę, a potem wziąć udział w warsztatach manualnych dla dzieci świątecznych pierników i zdobienia Natural Bake Crafters & Dekorka. O godzinie 17.15 zaplanowano koncert Szkoły Muzycznej w Tychach, a pół godziny później koncert Ogniska Muzycznego. O godzinie 19.00 na scenie pojawi się zespół Turnioki, a drugi dzień jarmarku zakończy pokaz Lightshow: „PRISMA LIGHT” w wykonaniu Teatru Nam-Tara Fire&Pyro Performance ok. 20:40.  

Trzeciego dnia jarmarku na spektakl dla dzieci „Mikołajki – Zapominajki” oraz spotkanie z Mikołajem - TEATR W RUCHU organizatorzy zapraszają od godziny 14.15.  Na głodnych od 15.00 będzie czekała Wielka Patelnia z Kuźnią Dobrego Smaku, a od 17.15 przedsmak Tyskich Wieczorów Kolędowych: „Kędyż Go szukać. Pastorałki z gwiazdami” w wykonaniu: Magdaleny Piotrowskiej, Anny Sokołowskiej, Dariusza Kordka, Przemysława Branny, Łukasza Lecha . O godzinie 19.00 na scenie pojawi się legenda polskiego rocka – zespół Skaldowie, a wieczór zakończy pokaz Fireshow: „Indigo” w wykonaniu Teatru NAM-TARA o godzinie 20.40.

W niedzielę, ostatniego dnia jarmarku od 14.00 na program interaktywny z suchym lodem zaprasza dzieci Teatr Trip. Od 15.30 mistrzowski pokaz kulinarny, a dwie godziny później odbędzie się ogłoszenie wyników Tyskiego Banku Kultury. O 19.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru –Kayah. Kilka minut wcześniej życzenia świąteczne wszystkim zebranym na Placu Baczyńskiego złoży prezydent Tychów i jego zastępcy. Jarmark to także doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów - ozdoby świąteczne i choinkowe, bombki będzie można znaleźć w jarmarkowych domkach. Sprzedawane będą także wina, korzenne i miodowe piwa, miody pitne, aromatyczne wyroby wędliniarskie, pachnące pierniki, sycące sery, konfitury i czekolady, a także chleby i ciasta.

- Druga połowa grudnia to czas, w którym planujemy rodzinne spotkania i szykujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Występy muzyczne, gry i konkursy dla dzieci, pokazy kulinarne i wspólne gotowanie  – będą doskonałą okazją do spotkań towarzyskich, do wspólnego świętowania. To czas radosnego oczekiwania i niepowtarzalnej atmosfery – warto go w pełni wykorzystać, dlatego zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym już tyskim Jarmarku Bożonarodzeniowym – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Czytaj więcej