Czytasz: „Życzysz Krystynie seksu?”

„Życzysz Krystynie seksu?”

Zagłębie po raz kolejny komentuje polityczną rzeczywistość.

To nie pierwszy raz, kiedy na dąbrowskim wiadukcie pojawia się transparent. Tym razem jednak wzywa kierowców do interakcji.

„Życzysz Krystynie seksu? Zatrąb!”

Nie wiadomo, kto jest jego autorem, ani ilu kierowców postanowiło zatrąbić. Hasło z transparentu to nawiązanie do kontrowersyjnych słów Jurka Owsiaka, które skierował do posłanki Krystyny Pawłowicz.

- Pani Pawłowicz, niech pani spróbuje jednej jedynej rzeczy... seksu. Niech pani spróbuje seksu - mówił w czasie Przystanku Woodstock

To była jego reakcja na opinię posłanki o organizowanej przez niego imprezie. Zdaniem Krystyny Pawłowicz Przystanek Woodstock „szczuje na Kościół”, a zgodnie z jej wcześniejszymi wypowiedziami biorą w nim udział „sataniści”. 

Słowa Jurka Owsiaka zostały negatywnie odebrane nie tylko przez środowiska prawicowe. Na szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spadła fala krytyki. Jego zachowanie skrytykowały m.in. posłanki opozycji Joanna Mucha i Katarzyna Lubnauer, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, dziennikarki Ewa Stankiewicz, Agnieszka Kublik i Dominika Wielowieyska, a nawet prof. Magdalena Środa.

On sam na antenie TVN24 posłankę przeprosił.

– Pani Krystyno, przepraszam, że w ten sposób wystartowałem do Pani. Jestem pierwszy, który może panią Krystynę przytulić - mówił Jurek Owsiak.

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz postanowiła nie przyjąć przeprosin i spotkać się z nim w sądzie. Nie odpuści Jerzemu Owsiakowi słów wypowiedzianych pod jej adresem. 

Sam transparent też wzbudza niemałe emocje. Od uśmiechów po oburzenie. 

- Mnie to śmieszy osobiście i chyba pojadę zatrąbić - pisze jedna z internautek

- Jest po prostu głupi - mówi redaktor Maria Zawała

A co wy myślicie o napisie, który zawisł na wiadukcie w Dąbrowie Górniczej? 

Czytaj więcej