Silesion.PL

serwis informacyjny

1 maja inauguracja 7. sezonu Centrum KATO na Tarasach między Spodkiem a MCK

Centrum Kato, ikoniczna inicjatywa gastronomiczno-kulturalna, powraca już po raz siódmy, by rozpocząć letni sezon na tarasach między Spodkiem a MCK. Wydarzenie inauguracyjne, które potrwa od 1 do 5 maja 2024 roku, obiecuje niezapomniane przeżycia kulinarne i artystyczne dla mieszkańców Katowic i nie tylko.

Od kilku sezonów Centrum Kato latem tworzy unikatowe miejsce łączące różnorodne aspekty życia kulturalnego i rozrywkowego. Tarasy te przemieniają się w przestrzeń pełną życia, gdzie barwne food trucki, eleganckie restauracje oraz dom kultury oferują mieszkańcom i turystom mnóstwo atrakcji.

Pięciodniowa inauguracja sezonu, od 1 do 5 maja, obiecuje bogaty program artystyczny i kulinarny. Wśród planowanych wydarzeń znajdą się koncerty, kino plenerowe, spotkania, a także jam sessions z udziałem muzyków z katowickiej i krakowskiej Akademii Muzycznej. Na miłośników dobrej kuchni czekać będą uliczne przysmaki z różnych zakątków świata, w tym loaded fries, burgery, tex mex, klasyczne zapiekanki i curry wurst w nowej odsłonie. Nie zabraknie także szerokiej oferty napojów, w tym piw kraftowych, autorskich koktajli, a nawet kawy z przelewu.

Jednym z elementów wyjątkowych inauguracji będzie wsparcie dla psów potrzebujących adopcji. Centrum Kato, znane ze swojej miłości do zwierząt, uruchomi galerię zdjęć psów oczekujących na dom. Ich fotografie znajdą się również na etykietach specjalnej serii napojów Fritz Kola, a część dochodu ze sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc schroniskom.

Sezonowe dom kultury, którym jest Centrum Kato, będzie nadal organizował liczne aktywności kulturalne. Oprócz koncertów i występów DJ-ów, planowane są także targi vintage, rękodzieła i roślin. Całe wydarzenie będzie funkcjonować od czwartku do niedzieli, a od drugiej połowy czerwca również w środy, aż do połowy września.

To już nasze siódme lato w Centrum Kato, a dla nas to jak szczęśliwa siódemka” – mówi Oskar Olszewski, pomysłodawca i współtwórca Centrum Kato. „Nasze motto pozostaje niezmienne: jedzenie, picie i fajne życie. Nie zamierzamy zmieniać sprawdzonej formuły, tak samo jak nie zmienia się zwycięskiego składu.”

Centrum Kato to nie tylko inicjatywa ożywiająca serce miasta, ale również dowód na dynamikę Strefy Kultury, gdzie życie rozkwita z każdym kolejnym sezonem” – dodaje Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Centrum Kato otwiera swe podwoje na kolejny letni sezon, gotowe dostarczyć mieszkańcom Śląska i turystom wyjątkowe doznania kulinarno-artystyczne, jednocześnie promując kulturę regionalną i wspierając dobre inicjatywy społeczne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024