Silesion.PL

serwis informacyjny

Za nami inauguracja Polskiej Ligi Speedsoft 2024

Fot. KAW

W Ośrodku Sportowym „Kolejarz” Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach odbyła się pierwsza kolejka Polskiej Ligii Speedsoft 2024, organizowanej przez Fundację Taktyczną Akademia Kultury „TAK”. To wydarzenie rozpoczyna cykl trzech spotkań, w których zawodnicy będą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny PLS.

Widząc zaangażowanie i entuzjazm uczestników inauguracji Polskiej Ligi Speedsoft 2024, nie możemy nie zauważyć, jak ten dynamiczny sport mobilizuje młodych ludzi do aktywności fizycznej. To nie tylko sportowe widowisko, ale także doskonała okazja dla dzieci i młodzieży, aby sport imitujący gry komputerowe zachęcił do wyjścia z domu, ruchu czy poprawy umiejętności współpracy w zespołach. Widzimy w tym więcej niż tylko rywalizację – widzimy szansę na budowanie silniejszej społeczności i pogłębienie więzi interpersonalnych – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Zmagania blisko 50 graczy można było oglądać na żywo dzięki specjalnie dostosowanej trybunie na terenie MOSiRowego Ośrodka Sportowego „Kolejarz”. To wydarzenie rozpoczęło tegoroczny sezon Polskiej Ligi Speedsoftowej. Kolejne kolejki ligowe odbędą się już w czerwcu i sierpniu. Dodatkowo dzięki otwarciu ligi początkujących już od drugiego etapu będą mogły zmierzyć się ze sobą osoby stawiające pierwsze kroki w nowym sporcie. Całość sezonu PLS zakończona będzie turniejem dla najlepszych drużyn z całej Polski, a rozgrywki będą transmitowane na żywo.

W pierwszej kolejce zwyciężyła ekipa The Old Gang Speedsoft, pokazując nie tylko doskonałą grę, ale także determinację i umiejętności. Drugie miejsce na podium przypadło Gunfire Project V2 – Speedsoft team, którzy również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna TAZ Speed BBQ, udowadniając, że walka może być zacięta do samego końca.

Dzięki większej współpracy z MOSiR Katowice i Miastem Katowice, my jako Fundacja Taktyczna Akademia Kultury TAK  możemy realizować swoje cele w postaci promocji sportu poprzez organizowanie coraz większej ilości zawodów speedsoftowych. Działamy dla graczy z całej polski oraz propagujemy tę aktywność wśród nowych uczestników, organizując turnieje dla amatorów, co ułatwia im zaangażowanie się w ten sport. Dodatkowo Fundacja zachęca do aktywności fizycznej śląską młodzież ponadpodstawową, a od tego roku również dzieci powyżej 6 roku życia wraz z całymi rodzinami – mówi Piotr Kaczkowski, prezes zarządu Fundacji Taktyczna Akademia Kultury TAK

Oczywiście, wszyscy uczestnicy zasługują na ogromne gratulacje za wysiłek i zaangażowanie w zawody. Oprócz drużyn, które znalazły się na podium, nie można zapomnieć o innych uczestnikach, którzy również stawili czoła wyzwaniom. W rozgrywkach wzięły udział także ekipy Speed Hell Crew from Speed Hell Aréna, The Old Gang Speedsoft 2 skład oraz Jaszczomp, które mimo nieprzyznanych miejsc na podium, zaprezentowały się z godną uwagi postawą.

Strzelanki FPS w formie na żywo

Speedsoft, będący dynamiczną mieszanką ASG i strzelanek rodem z gier komputerowych, przypomina swoim charakterem takie tytuły jak Counter Strike czy Call of Duty. Może właśnie dzięki temu sport ten zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Na imprezę przybyły drużyny z całej Polski oraz z Czech. Rozgrywki są dynamiczne i pełne adrenaliny, a format meczu zapewnia nieustanne napięcie do samego końca. Drużyny składające się z pięciu graczy – “Niebieskich” i “Czerwonych” – rywalizujących o przejęcie trzech flag na arenie. Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która pierwsza wygra w dwóch rundach.

Polska Liga Speedsoft to nie tylko znakomita rozrywka dla fanów sportów taktycznych, ale także doskonała okazja dla najlepszych drużyn do pokazania się i reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej. Projekt ten jako pierwszy tego typu w Polsce, zyskuje coraz większe uznanie wśród miłośników sportów taktycznych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024