Czytasz: Pozbawił partnerkę wolności i groził, że ją zabije

Pozbawił partnerkę wolności i groził, że ją zabije

Policjanci zza zamkniętych drzwi usłyszeli płacz i błaganie kobiety o to, aby mężczyzna ją wypuścił.

We wtorek przed 12.00 oficer dyżurny żorskiej komendy odebrał od dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na ulicy Kolejowej mężczyzna przetrzymuje swoją partnerkę wbrew jej woli.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, zza zamkniętych drzwi usłyszeli płacz i błaganie kobiety o to, aby mężczyzna ją wypuścił. Ten jednak zagroził, że jeśli policjanci wejdą do mieszkania, to zabije ją nożem. Mundurowi, nie czekając ani chwili, na miejsce sprowadzili dodatkowe siły, prowadząc w międzyczasie dialog ze sprawcą.

Grupa policjantów, która dołączyła do interweniującego patrolu, otoczyła budynek. W tym czasie jeden z przybyłych na miejsce mundurowych kontynuował rozmowę z mężczyzną. Jego doświadczenie, opanowanie i umiejętność skutecznego przekonywania sprawiły, że sprawca po kilku minutach otworzył drzwi i uwolnił kobietę. W tym też czasie pozostali policjanci otrzymali sygnał i siłowo weszli do zabarykadowanego meblami mieszkania, gdzie obezwładnili niereagującego na ich polecenia mężczyznę.

Na szczęście 25-latce nic się nie stało, a 39-latek trafił do policyjnej celi. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności swojej partnerki, za które grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej