Czytasz: Zimowy poranek w Katowicach. Jak długo utrzyma się taka aura? [ZDJĘCIA]

Zimowy poranek w Katowicach. Jak długo utrzyma się taka aura? [ZDJĘCIA]

Dobiega połowa grudnia, a dla fanów zimy wreszcie przyjemne widoki – doczekaliśmy się opadów śniegu. Jak długo utrzyma się zimowy klimat?

Pogoda 12.12.2018

Środowy poranek w wielu miejscach naszego województwa przywitał nas delikatną pokrywą białego puchu. To z pewnością miły widok dla fanów zimy, jednak synoptycy nie przewidują, aby taka aura pozostała z nami na długo. Według prognoz meteorologów, w środę termometry w Katowicach pokażą około 0-1°C, niebo będzie zachmurzone i nie powinniśmy spodziewać się opadów śniegu.

To jednak dobra informacja dla kierowców – warunki nie należą dzisiaj do najtrudniejszych. Delikatny śnieg, który pojawił się wczesnym rankiem na drogach szybko się roztapia, nie tworząc tym samym dodatkowych utrudnień na ulicach.

 Jak sytuacja pogodowa będzie wyglądała w najbliższych dniach? Według prognoz zarówno w czwartek jak i piątek termometry w Katowicach pokążą około -2°C, niebo będzie zachmurzone, najprawdopodbniej nie będą nam towarzyszyć ani opady deszczu ani śniegu. Delikatna wastwa białego puchu ma się pojawić dopiero w niedzielny wieczór.