Czytasz: Zagrają dla dzieci z Syrii

Zagrają dla dzieci z Syrii

Dochód z koncertu zostanie przekazany na budowę centrum pomocy dla sierot z Aleppo.

„Śląskie Dzieciom Aleppo” to akcja charytatywna, która ma pomóc w  sfinansowaniu budowy ośrodka dla dzieci w tym syryjskim mieście. Każdy może dołączyć do pomocy mieszkańcom Aleppo. Od 1 do 3 czerwca odbędzie się teatralny, muzyczny i sportowy maraton, w czasie którego będzie można wesprzeć franciszkanów w budowie ośrodka dla dzieci z terenów dotkniętych przez wojnę.

Ośrodek ma powstać w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks obejmie plac zabaw, basen, budynek terapeutyczny. Do tego potrzebny też będzie autobusu oraz urządzenia solarne do zasilania w energię elektryczną. W samym mieście Aleppo znajduje się około miliona dzieci, z czego jedna trzecia to sieroty.

Katowiccy Franciszkanie, którzy koordynują akcję, potrzebują na ten cel 3,5 mln złotych. Wiele już udało się zebrać, ale do miliona dolarów wciąż jeszcze daleko.

Katowice dołączają się do akcji i zapraszają wszystkich mieszkańców od 1 do 3 czerwca na trzy dni pełne atrakcji pod hasłem Katowice grają dla Aleppo. Akcja odbędzie się w siedzibie Miasta Ogrodów oraz przed nim, na placu Sejmu Śląskiego.

W Dzień Dziecka w Mieście Ogrodów odbędzie się spektakl przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora Ateneum. 2 czerwca to dzień muzyki. Do nocy będą dla nas grać m.in. VOŁOSI, Miuosh, Chwila Nieuwagi czy młode utalentowane zespoły z konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze. Niedziela będzie poświęcona badmintonowi. Plac Sejmu Śląskiego zamieni się w wielki kort, gdzie rozegra się Wielki Turniej Badmintona z udziałem amatorskich i zawodowych grup sportowych oraz znanych postaci związanych z regionem.

Bilety – cegiełki na wydarzenie w cenie 10, 20 i 30 zł będą dostępne na miejscu oraz na ticketportal.pl.

Program wydarzenia 2 czerwca:

11 – 12 Asi Mina & Piotr Steczek (Muzykodrom)
12 – 13 Laureaci III edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze (sala koncertowa KMO)
13 – 14 Dzikie Jabłka (sala kameralna KMO)
14 – 15 Laureaci III edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze (sala koncertowa KMO)
15 – 16 Laureaci III edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze (sala kameralna KMO)
16 – 17 Laureaci II edycji projektu Dzielnica Brzmi Dobrze (sala koncertowa KMO)
17 – 18 Chwila Nieuwagi (sala kameralna KMO)
18 – 19 VOŁOSI (sala koncertowa KMO)
19 – 20 Wind Singers (sala kameralna KMO)
20 – 21 Hengelo & Miuosh (sala koncertowa KMO)

Wieczór klubowy – Jazzclub Hipnoza
20 – 22 Janurz
22 – 23 Palcolor
23 – 00 Wojciech Kucharczyk
00 – 01 Mazut
01 – 03 Sierra Cosworth

Czytaj więcej