Czytasz: Zaglądamy na egzotyczne targi muzyczne!

Zaglądamy na egzotyczne targi muzyczne!

01:26
Zobaczcie, jak targi WOMEX wyglądają od środka!

Dużo muzyki, egzotyki i jedzenia z różnych stron świata. A do tego tłumy ludzi, którzy przyjechali do Katowic na największą branżową imprezę poświęconą world music. 

To prestiżowe muzyczne wydarzenie zagościło w Polsce pierwszy raz, a jego gospodarzem są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO.

Zobaczcie zdjęcia z targów muzycznych:

 

Impreza co roku przyciąga kilka tysięcy uczestników. W tym roku spodziewanych jest ok. 2,5 tys. delegatów, 200 dziennikarzy i ponad 50 zespołów – z całego świata. Muzycy zostali wybrani spośród niemal 1,5 tys. zgłoszeń. Gabriela przyjechała z Portugalii. W Polsce jest po raz pierwszy. Bardzo podobają się jej Katowice, choć - dla Portugalki - trochę u nas za zimno.

WOMEX należy do ścisłej czołówki imprez o charakterze branżowym.  Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli world music z całego globu oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. Tym razem zawitał do Polski. 

WOMEX to koncerty, konferencja i impreza targowa, dedykowana specjalistom i miłośnikom muzyki. Impreza rozpoczęła się w środę i potrwa do niedzieli w Spodku, MCK, NOSPRze i klubie Królestwo.

Czytaj więcej