Czytasz: Z Ustronia do Wisły pojedziesz darmo, jeśli...zapłacisz klimatyczne

Z Ustronia do Wisły pojedziesz darmo, jeśli...zapłacisz klimatyczne

Ten wspólny pomysł burmistrzów Wisły i Ustronia, narodził się ponad rok temu.


Wisła i Ustroń wspólnie z Kolejami Śląskimi uruchomiły bezpłatne przejazdy pociągami dla turystów pomiędzy tymi dwoma miejscowościami. Ten wspólny pomysł burmistrzów Wisły i Ustronia, narodził się ponad  rok temu. Władze obu miast chciały  w ten sposób zachęcić do wzajemnego odwiedzania miast przez przebywających tam gości. 

- Miasta Wisła i Ustroń porozumiały się w tej sprawie z Kolejami Śląskimi. Oferta będzie ważna przez cały okres wakacyjny, również w dni powszednie - mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok. - Ponadto, w okresie wakacyjnym zostaną uruchomione w weekendy i święta dodatkowe połączenia. Obowiązujący plan rozkładu jazdy pociągów będzie wtedy uzupełniony o trzy dodatkowe składy - wyjaśnia.  

- Taka forma podróżowania jest bardzo komfortowa dla turystów. Wsiadają sobie wygodnie do pociągu, nie stoją w korkach, nie muszą się martwić o samochód, o miejsce parkingowe podczas pobytu w docelowej miejscowości - podkreślała podczas wstępnych rozmów z Kolejami Śląskimi Ewa Zarychta z Urzędu Miejskiego w Wiśle. - Ponadto przejazd pociągiem jest także bardzo ciekawą formą zwiedzania i zapoznawania się z atrakcjami regionu.        

Z bezpłatnych przejazdów  pomiędzy miejscowościami będą jednak mogły skorzystać tylko te osoby, które odprowadzą opłatę miejscową (klimatyczną) w czasie swojego wakacyjnego pobytu. Opłata ta wynosi od 1 do 2 złotych za dobę, podczas gdy standardowy koszt przejazdu na tej trasie to 6 zł.