Czytasz: Z pięściami na policjantów, w obronie... marihuany

Z pięściami na policjantów, w obronie... marihuany

W Sosnowcu sceny jak z kryminalnego filmu. Marycha, bójka, ucieczka i pogoń. Jak to się skończyło?


Sosnowieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w przydomowym ogródku uprawiali konopie indyjskie. Gdy policjanci to odkryli i przyszli, by zatrzymać "ogrodników", ci, rzucili się na nich z pięściami. A wszystko po to, by nie utracić krzewów i zmusić mundurowych do odstąpienia od czynności. Jeden z mężczyzn, widząc zapewne, że nie da rady, usiłował uciec, skacząc przez okno mieszkania. Ostatecznie wszyscy trzej zostali złapani i trafili do policyjnego aresztu.

Zanim do tego doszło, policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z Sosnowca zdobyli po prostu informację, że w jednym z przydomowych ogródków w dzielnicy Pogoń, młody mężczyzna uprawia konopie indyjskie. Kiedy tam pojechali, okazało się, że nie jest sam. Na miejscu zastali 51-latka w towarzystwie jego dwóch synów: 19 i 18-letniego.

No i się zaczęło. Najpierw kłamali, że nie mają kluczy do ogródka, kiedy okazało się to nieprawdą, jeden z mężczyzn usiłował własnym ciałem zastawić policjantom wejście do niego. Agresja mężczyzn rosła.  W końcu doszło do tego, że rzucili się z pięściami na kryminalnych, a jeden z krewkich "ogrodników"  w trakcie zamieszania usiłował uciec, skacząc z okna na parterze.

Po wymianie ciosów i wyłapaniu przestępców policjanci spokojnie już mogli zajrzeć do ich ogródka. A tam rosło sobie aż 10 krzewów konopi indyjskich. 

Prokurator przedstawił już wszystkim trzem mężczyznom zarzuty. Najbardziej agresywny 20-latek i jego ojciec odpowiedzą za czynną napaść na policjantów i zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowych. Za te przestępstwa mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Młodszy z braci usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i zmuszania ich do odstąpienia od czynności - za to może mu grozić do 3 lat pozbawiania wolności. Starszy brat ostatecznie odpowie także za uprawę konopi, za którą prawo przewiduje karę do 3 lat więzienia. Wszyscy trzej zostali objęci dozorem policyjnym, a wobec 20-latka prokurator zastosował również poręczenie majątkowe. 

Źródło: Policja Sosnowiec

Czytaj więcej