Czytasz: 9 osób rannych. Piaskarka wjechała w autobus!

9 osób rannych. Piaskarka wjechała w autobus!

Kierowcy byli trzeźwi. Sprawą zajął się prokuratura.

We wtorek, 21 marca, około godziny 11:50 w autobus miejski PKM Jaworzno linii E wjechała ciężarówka transportująca piasek. Do zdarzenia doszło w Katowicach, na ul. Bagiennej, na zjeździe z obwodnicy w stronę Wilhelminy.

W akcji ratunkowej uczestniczyło siedem zespołów Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, siedem jednostek strażackich i policja. Akcję z góry wspomagał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga w stronę Mysłowic do późnych godzin popołudniowych była zablokowana. Teraz jest już przejezdna. 

- Według przekazanych nam informacji, życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Na tym etapie nie możemy wskazać przyczyny wypadku. Kierowcy, zarówno autobus jak i ciężarówki, byli trzeźwi. Drugi z nich na skutek odniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala. - informuje podinsp. Aleksandra Nowara, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Jak mówi bryg. Andrzej Płóciniczak, rzecznik straży pożarnej w Katowicach sytuacja została opanowana:

- Autobusem podróżowało około 40 pasażerów. 9 osób wymagało przewiezienia do szpitali. Jedna osoba z uwagi na podejrzenie wstrząśnienia mózgu została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki w Sosnowcu. - poinformował portal Silesion.pl bryg. Andrzej Płóciniczak.

Ranni trafili do szpitali w Sosnowcu, Katowicach i Mysłowicach.

Zdjęcia z miejsca wypadku (fot. Facebook):

 

Źródło: Małgorzata Białoń

Czytaj więcej