Czytasz: Usunięto ciężarówkę, która blokowała ruch na A1 [AKTUALIZACJA]

Usunięto ciężarówkę, która blokowała ruch na A1 [AKTUALIZACJA]

Duże utrudnienia na autostradzie A1.

Aktualizacja godz. 01:00:

Służby drogowe usunęły już ciężarówkę, która po wypadku blokowała śląski odcinek autostrady A1. Ruch zostanie przywrócony, gdy tylko w miejscu przewrócenia się pojazdu zostanie oczyszczona nawierzchnia - podała policja.

Informację o usunięciu z drogi ciężarówki przekazał PAP oficer dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. O północy w miejscu wypadku trwały jeszcze ostatnie prace - usuwanie z jezdni wszelkich zanieczyszczeń, które mogłyby przyczynić się do kolejnego wypadku.

Autostrada była zablokowana od godz. 18 w poniedziałek, na wysokości Czekanowa w gminie Zbrosławice. Przez kilka godzin zamknięty był ruch w kierunku południowym - do Gliwic i Ostrawy.

Wcześniej pisaliśmy:

Autostrada A1 jest częściowo zablokowana na wysokości Czekanowa w kierunku Gliwic i Ostrawy. Z drogi wypadł tam samochód ciężarowy, a z niego z kolei wylało się paliwo.

Wypadek na A1. Zapaliło się paliwo

Pojazd się zapalił, jest gaszony przez JRG Tarnowskie Góry i OSP.

Utrudnienia w miejscu wypadku mają potrwać ok. 2 godzin.

Wypadek na A1 - aktualizacja:

Dyżurny Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach powiedział PAP, że po wystrzale opony ciężarówka, jadąca A1 na północ, przebijając bariery przecięła pas rozdzielający jezdnie, przejechała na jezdnię prowadzącą na południe, w kierunku Ostrawy, i przewróciła się na bok.

Wypadek na A1. Jest objazd DK 78

Strażacy ugasili już pożar, ale wciąż nie usunięto ciężarówki z drogi, potrzeba do tego ciężkiego sprzętu. Do czasu przywrócenia ruchu policja kieruje kierowców objazdem drogą krajową nr 78.

Jak podał dyżurny komisariatu, kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Według informacji uzyskanej przez policję, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

fot. Polski Serwis Pożarniczy/twitter