Czytasz: Samochód zderzył się z busem. Jedna osoba zginęła [AKTUALIZACJA]

Samochód zderzył się z busem. Jedna osoba zginęła [AKTUALIZACJA]

Tragiczny wypadek w Dobrzeniu Małym.

Aktualizacja:

Wypadek w Dobrzeniu Małym: Droga wojewódzka 454 pod Opolem odblokowana

Droga wojewódzka z Namysłowa do Opola, na której w Dobrzeniu Małym doszło dzisiaj do groźnego wypadku, jest już odblokowana - poinformował PAP Karol Brandys z KW Policji w Opolu

Do wypadku doszło w miejscowości Dobrzeń Mały. Z nieustalonych dotąd przyczyn citroen berlingo zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się z busem, którym podróżowało 12 osób.

W wyniku zderzenia na miejscu śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego, a jego pasażerka została ranna. Do szpitali przewieziono wszystkich jadących busem. Strażacy, żeby dostać się do poszkodowanych, musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Przez kilka godzin droga była nieprzejezdna.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

Wcześniej pisaliśmy:

- Przed 5 rano dostaliśmy informację o wypadku. Według wstępnych ustaleń policji pracującej na miejscu, kierującym citroenem berlingo zasnął za kierownicą. Zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka bus – mówi Karol Brandys z biura prasowego opolskiej policji.

Wypadek w Dobrzeniu Małym. Nie żyje kierowca citroena

Kierowca citroena zginął. Ranna została pasażerka samochodu i 12 osób podróżujących busem. Poszkodowanych przewieziono do opolskich szpitali.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Wypadek w Dobrzeniu Małym. DW 454 zablokowana

Droga wojewódzka 454 w Dobrzeniu Małym jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami na Czarnowąsy i Borki.

Czytaj więcej