Czytasz: Dantejskie sceny na parkingu w galerii!

Dantejskie sceny na parkingu w galerii!

Wyjazd z podziemnego parkingu galerii handlowej w Katowicach trwał we wtorek kilka godzin.

Polowania na okazję, drogowa gehenna

W pierwszym dniu po świętach rozpoczęły się sezonowe wyprzedaże i centra handlowe przeżywają oblężenie. Jednak prawdziwy koszmar rozegrał się we wtorek na drogach dojazdowych i parkingach centrów handlowych.

Na kilka godzin w swoich samochodach utknęli klienci Silesia City Center. Osoby, które miały samochody zaparkowane zaraz przy wyjeździe, na opuszczenie parkingu czekały około 40 minut. Ci, którzy auta pozostawiali na samym końcu, nie mieli tyle szczęścia. Koczowali na parkingu nawet kilka godzin.

Pracownicy galerii, którzy o godzinie 16 skończyli pracę przez 3,5 godziny, bezskutecznie próbowali się wydostać do domu. Wszystkie wjazdy do galerii były zablokowane, dojazd z centrum Katowic trwał około godziny . 

Kierowcy trąbili na siebie, ale bez efektu, na nic zdało się też dzwonienie na policję. Dyżurny, który odbierał numer 112 poinformował, że policja zdaje sobie sprawę z problemu jaki wystąpił w galerii, ale wszystkie służby obsługują kolizje drogowe.

Sfrustrowanym kierowcom nie chciano pomóc również w punkcie obsługi klienta. Pracownicy mówili, że trzech ochroniarzy robi co może, ale miejsc parkingowych przy sklepie jest ponad 3 tys. Nikt też nie chciał z nimi rozmawiać ani przyjść, zobaczyć, jaka sytuacja panuje na parkingu podziemny.

W samochodach płakały małe dzieci, zdenerwowani kierowcy powychodzili z aut.

Od pięciu godzin jest tu ten korek – mówi jeden z pracowników tutejszej myjni. - Gdyby coś się stało nawet by tu karetka nie miała jak wjechać – zauważa jedna z pracownic galerii, która trzy godziny po skończonej pracy nadal nie mogła wyjechać z parkingu.

Kierowcy, którym puściły nerwy, zdecydowali się wyjeżdżać z parkingu pod prąd i sami kierować ruchem. Nikt z obsługi nie zdecydował o zamknięciu wjazdu tak, aby w ten sposób umożliwić wyjazd z parkingu. 

Pracownicy punktu obsługi klienta zapewniali, że dyrekcja galerii o sytuacji została poinformowana i czeka na pomoc służb. Policja pod galerią pojawiła się dopiero po godzinie 19.

Czytaj więcej