Czytasz: Wyburzą katowickiego Ślązaka?

Wyburzą katowickiego Ślązaka?

Pomysły są dwa: wielopoziomowy parking albo miejski targ. W każdym wariancie słynny niegdyś katowicki dom handlowy znika.

- Obecnie trwają rozmowy z właścicielem „Ślązaka” o ewentualnej możliwości wymiany go na inny grunt - mówi Ewa Biskupska, rzeczniczka prasowa katowickiego magistratu. - Wtedy będzie można zastanowić się nad organizacją w tym miejscu dwupoziomowego targowiska miejskiego lub wielopoziomowego parkingu – dodaje. I nie ukrywa: - To wiązałoby się z koniecznością wyburzenia obecnego budynku.

Miasto zajęło część działki?

Miasto przyznaje jednak, że sprawa jest skomplikowana. - Chodzi o sprawy gruntowe – mówi enigmatycznie Biskupska. Jak podaje portal katowice24.info, miasto – przy okazji remontu ulic Piotr Skargi i Mickiewicza, zająć miało część działki, na której stoi „Ślązak”. Inwestor nie chce do niego dokładać, w momencie, gdy sprawy własnościowe nie są uregulowane.

Lata świetności już minęły

„Ślązaka” zbudowano w czasach PRL-u. Jako jeden z nielicznych domów handlowych ściągał tłumy mieszkańców całego regionu. Kusił nowoczesną szklaną witryną i produktami. Z biegiem lat tracił na znaczeniu. Był tu m.in. ciucholand, sklep z tapetami i wyposażeniem wnętrz.

Czytaj więcej