Czytasz: Wojewódzki rozdaje samochody? Nie kilkaj!

Wojewódzki rozdaje samochody? Nie kilkaj!

Kolejne oszustwo na Facebooku. Ktoś podszywa się pod gwiazdora TVN-u.

Któż nie chciałby wygrać sportowego supersamochodu? No właśnie. Rekordy popularności w serwisie społecznościowym Facebook bije "konkurs", w krórym do "wygrania" jest Lamborghini Avenatador (warte, bagatela, niemal 2 mln złotych). Aby "wygrać" wystarczy polubić post i go udostępnić. Proste, prawda? Niestety, to kolejne oszustwo żerujące na naiwności internautów.

Lamborghini za udostępnienie. Na Facebooku wyłudzają dane

"Podobno znowu na FB rozdaję samochody. To niesamowite. Na co dzień są pożyczone ale jak można je dostać za darmo to już są moje. Kocham takie myślenie."

Taki post pojawił się na nieoficjalnym profilu Kuby Wojewódzkiego. Oczywiście sam dziennikarz nie ma nic wspólnego z “konkursem”. Jak na Wojewódzkiego przystało, nie omieszkał po swojemu skomentować zaistniałej sytuacji.

Tego typu konkursy organizowane na Facebooku przez oszustów to ostatnio plaga. Są jednocześnie ordynarną próbą wyłudzenia danych, adresów e-mailowych, które później są wykorzystywane w celach komercyjnych, marketingowych. Sęk w tym, że pojawiają się najczęściej na profilach łudząco podobnych (głównie z nazwy) do tych oficjalnych, co usypia czujność internautów i sprawia, że są podatni na kliknięcie. Oszuści najczęściej podszywają się pod celebrytów, osoby cieszące się dużą popularnością.

Oszustwa na Facebooku. Uważaj!

Tak wygląda "konkurs" na Facebooku:

"Patent" z Wojewódzkim i samochodami został już zresztą wykorzystany przez oszustów wcześniej. Gwiazdor miał "oddać" swoje Lamborghini. Oszuści podszywali się także m.in. pod Roberta Lewandowskiego, który z kolei miał "wystawić na konkurs" własne Audi RS7.

Czytaj więcej