Czytasz: Marsz „Białej Wstążki” przeciwko przemocy

Marsz „Białej Wstążki” przeciwko przemocy

Podczas przemarszu organizatorzy będą wręczać kobietom kwiaty.

Z końcem listopada ruszyła w powiecie wodzisławskim kampania Białej Wstążki, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy. Jutro zakończy ją wspólny przemarsz "PO MOC" ulicami Wodzisławia Śląskiego.

Symboliczne uroczyste zakończenie „Białej Wstążki” w powiecie wodzisławskim nastąpi w auli SP nr 1, gdzie odbędzie się konferencja. Wcześniej odbędzie się marsz „PO MOC”, który ok. godz. 11:00 wyruszy z parkingu sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. w kierunku Rynku, a następnie ul. Minorytów dotrze do SP nr 1. Podczas przemarszu organizatorzy będą wręczać kobietom kwiaty na znak sprzeciwu wobec przemocy, szczególnie przemocy stosowanej wobec kobiet.

Biała wstążka, symbolizująca sprzeciw wobec przemocy zostanie wpięta w klapy ubrań każdego, kto w tym dniu będzie się solidaryzował z tą ideą.

Organizatorem wydarzenia oraz całej kilkunastodniowej kampanii przeciw przemocy jest Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj więcej