Czytasz: Kolarz zginął w wypadku podczas treningu

Kolarz zginął w wypadku podczas treningu

AKTUALIZACJA:

Michele Scarponi zostanie pochowany w kolarskim stroju


Michele Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia w 2011 roku, który podczas sobotniego treningu zginął potrącony przez samochód, zostanie pochowany w kolarskim stroju. "Rower był całym jego życiem" - powiedziała wdowa po nim Anna Tommasi.

"Ja i synowie niemal codziennie właśnie takiego go oglądaliśmy" - dodała.

37-letni Michele Scarponi przygotowywał się do jubileuszowej, setnej edycji Giro d'Italia, która rozpocznie się 5 maja na Sardynii. Po tym jak z powodu kontuzji zrezygnował ze startu Fabio Aru, włoski weteran miał być liderem drużyny Astana w tym wyścigu.

Michele Scarponi został ogłoszony zwycięzcą Giro 2011 po dyskwalifikacji za doping Hiszpana Alberto Contadora. Wygrał także Tirreno-Adriatico w 2009 roku, a u progu kariery w 2004 roku - Wyścig Pokoju. Dzień przed śmiercią ukończył na czwartym miejscu wyścig Dookoła Alp (Tour of the Alps), w którym triumfował na pierwszym etapie.

Pogrzeb tragicznie zmarłego kolarza odbędzie się we wtorek w Filottrano w prowincji Ankona.

Włoski kolarz Michele Scarponi zginął w wypadku podczas treningu

Włoski kolarz Michele Scarponi, zwycięzca Giro d'Italia w 2011 roku, zginął w sobotę rano podczas treningu, potrącony przez samochód - poinformowały włoskie media oraz jego grupa Astana.

- Nasz zawodnik Michele Scarponi zginął w trakcie treningu na rowerze w pobliżu swojego domu w Filottrano. Michele został potrącony na skrzyżowaniu przez samochód typu van - napisano w komunikacie Astany.

37-letni Michele Scarponi przygotowywał się do jubileuszowej, setnej edycji Giro d'Italia, która rozpocznie się 5 maja na Sardynii. Po tym, jak z powodu kontuzji zrezygnował ze startu Fabio Aru, włoski weteran miał być liderem w tym wyścigu drużyny z Kazachstanu.

Michele Scarponi został ogłoszony zwycięzcą Giro 2011 po dyskwalifikacji za doping Hiszpana Alberto Contadora. Wygrał także Tirreno-Adriatico w 2009 roku, a u progu kariery w 2004 roku - Wyścig Pokoju. Dzień przed śmiercią Michele Scarponi ukończył na czwartym miejscu wyścig Dookoła Alp (Tour of the Alps), w którym triumfował na pierwszym etapie.

Czytaj więcej