Czytasz: Wiadukt przejezdny, ale pojawiły się nowe objazdy

Wiadukt przejezdny, ale pojawiły się nowe objazdy

Kierowcy mogą już korzystać z wiaduktu nad sosnowieckim odcinkiem DK94. Trwa jednak remont łączników ul. 3 Maja z krajówką.

Kierowcy mogą nieco odetchnąć. Otwarcie wyremontowanego wiaduktu, daje im możliwość bezpośredniego dojazdu do sklepów przy DK94: Auchan, Decathlon i Leroy Merlin. Niestety to jednak nie koniec.

- Rozpoczęły się ostatnie prace w okolicy wiaduktu. Ekipa budowlana układa nową nawierzchnię na łącznicach prowadzących z DK94 na ul. 3 Maja oraz na zjeździe z ul. 3 Maja na DK94h – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu miasta.

Zaznacza, że utrudnienia potrwają do końca przyszłego tygodnia, a na czas remontu łączników wprowadzone zostały objazdy. Kierowcy jadący ul. 3 Maja - od strony centrum miasta w kierunku Dąbrowy Górniczej - muszą pojechać wiaduktem nad DK94, skręcić w ul. Kamienną prowadzącą do Auchan i zawrócić na rondzie w ciągu ulicy Sokolskiej. Następnie ponowie wjechać na wyremontowany wiadukt i zjechać łącznicą na krajówkę w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Jak wjechać na ul. 3 Maja z kierunku Katowic? Wjechać należy na wiadukt, skręcić w ul. Kamienną i zawrócić na rondzie w ciągu ulicy Sokolskiej. Następnie ponowie wjechać na wyremontowaną nitkę wiaduktu prowadzącą do centrum Sosnowca. Alternatywnie kierowcy mogą wcześniej zjechać z DK94 na ul. Będzińską, a następnie przez ul. Orlą dojechać do centrum Sosnowca.

Czytaj więcej