Czytasz: Wegański burger w McDonald’s? To rewolucja!

Wegański burger w McDonald’s? To rewolucja!

Nie z kurczakiem, wołowiną, ani rybą! McDonald’s szykuje kanapkę dla wegetarian!

Wegańskie posiłki w McDonald’s? Sieciówki z fast foodami rzadko wprowadzają nowości, chyba że są to potrawy sezonowe. Świat pokochał już bułki McRoyal, Bigmaca i McChickena. Sprawdzone i lubiane burgery muszą ustąpić miejsca nowemu. Mięsożercy zostaną przy swoich smakach, ale wreszcie wegetarianie nie będą musieli ograniczać się do frytek, sałatek, lodów i kawy.

Wegańska bułka i kotlet sojowy

Nowością w restauracji jest McVegan. Wegańska bułka skrywa kotlet sojowy i wegański bekon. Do tego pikle, pomidory i sos McFeast.

Na razie nowość testują Finowie. Bułka pojawiła się w fińskim mieście Tampere i będzie dostępna do końca listopada. Jeśli zda egzamin, pojawi się w szerszej ofercie pozostałych restauracji. Pierwsi testerzy chwalą sobie burgerową nowość.

 

Menu dla roślinożerców

Wielkie koncerny coraz chętniej przychylają się do roślinnych opcji i nie tylko McDonald’s wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wegetarian. Pizza Hut wprowadziła wegetariański ser do kilku angielskich lokali. W popularnym „Maku” coraz więcej jest też opcji fit, a restauracja walczy z wizerunkiem świątyni niezdrowego jedzenia. Na deser serwuje jabłka i jogurty, jest też burger z grillowanymi warzywami.

 

  

Czytaj więcej