Czytasz: Uwaga znów będzie gorąco. Nadchodzą kilkudniowe upały

Uwaga znów będzie gorąco. Nadchodzą kilkudniowe upały

Od jutra ponowienie doskwierać będą nam wysokie temperatury. Wychodząc z domu, zaopatrzcie się w nakrycie głowy i butelkę wody.

W województwie śląskim znów poczujemy się jak w zagranicznym, nadmorskim kurorcie. Żar z nieba będzie lał się aż do soboty.

Prognoza pogody środa, 19 lipca

Jak informuje dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura będzie rosła. Już jutro termometry wskażą aż 29 stopni. Do tego prognozowane są słabe opady deszczu, które nie powinny być uciążliwe.

Prognoza pogody na najbliższe dni

29 stopni to nie wszystko. Od czwartku do soboty temperatura będzie jeszcze wyższa. Przez trzy dni na obszarze województwa śląskiego utrzymywać będzie się nawet 30 stopni. Tak  wysokiej temperaturze będą towarzyszyć opady i burze. Dodatkowo może pojawić się również silny wiatr, a lokalnie nawet grad. Taka sytuacja utrzymywać się będzie do soboty włącznie. Wysokie temperatury i ostre słońce mogą nas osłabić. W upalne dni pomoże woda z solą i gorąca herbata. Sprawdź więcej przepisów na napoje, które pomogą w gorące dni.  

Lekkie ochłodzenie

W niedzielę temperatura nieco spadnie, upały już nie powinny doskwierać. Pojawią się przelotne opady, jednak nie powinny występować burze.

Burze ponownie powrócą w nowym tygodniu. W poniedziałek (24 lipca) maksymalna temperatura to około 26 stopni. Przez cały dzień mogą występować intensywne deszcze oraz porywiste wiatry. We wtorek (25 lipca) będzie zdecydowanie chłodniej, temperatura wyniesie 22 stopnie. Może popadać, ale tylko miejscami. 

Czytaj więcej