Czytasz: Uwaga! Nowa ulica jednokierunkowa w centrum Katowic

Uwaga! Nowa ulica jednokierunkowa w centrum Katowic

W poniedziałek rozpoczną się roboty związane z modernizacją tej ulicy. Obejdzie się bez utrudnień?

Katowicka ul. Marii Skłodowskiej-Curie ma być jednokierunkowa. Będzie więcej miejsc parkingowych i droga dla rowerzystów.

Modernizacja ulicy związana jest z budową infrastruktury rowerowej na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Poniatowskiego i Szeligiewicza. Za dwa tygodnie ma się rozpocząć tu także przebudowa sygnalizacji.

Wcześniej jednak na ul. Marii Skłodowskiej-Curie robotnicy postawią nowe znaki i przemalują te poziome na ulicy. Wszystko po to, aby można było stworzyć tu pas dla rowerzystów i zwiększyć ilość miejsc parkingowych z 110 do 159. Po remoncie ulica będzie umożliwiała jazdę tylko w kierunku centrum Katowic.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać od ul. Poniatowskiego do ul. Kopernika. Urzędnicy podczas remontu nie przewidują utrudnień w ruchu. Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się od poniedziałku.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
23 minut temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
około 1 godziny temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
4 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
5 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
6 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

Czytaj więcej

#wiadomości katowice