Czytasz: Uwaga! Mogą pojawić się burze
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. Może zagrzmieć

Dziś nad całym województwem od godz. 14:00 mogą pojawić się burze z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 90
km/h. Lokalnie, w niektórych miejscach może wystąpić również grad.

PROGNOZA POGODY PIĄTEK, 7 LIPCA 

W piątek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu kraju wzrastające do dużego oraz przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się z zachodu na wschód. W czasie burz miejscami grad, a suma opadów od 15 mm do 30 mm. Do wieczora opady dotrą nad zachód Mazur, zachód i południe Mazowsza oraz nad krańce południowo-zachodnie Lubelszczyzny i nad Podkarpacie. Temperatura maksymalna od 20 – 23 st. C na krańcach północnych do 25 – 27 st. C na południu Polski. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, po południu na zachodzie kraju skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, a na południu Polski do 90 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, miejscami burze. Jedynie na krańcach północno-wschodnich bez opadów. W południowej połowie kraju suma opadów od 10 mm do 25 mm. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 st. C na północnym wschodzie, około 13 st. C w centrum, do 17 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny. Początkowo w czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PROGNOZA POGODY SOBOTA, 8 LIPCA

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. C na północnym wschodzie do 25 st. C na południowym zachodzie; na wybrzeżu i Pomorzu od 18 do 21 st. C. Wiatr rano słaby, zmienny, później umiarkowany, okresami dość silny i porywisty; z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

Czytaj więcej