Czytasz: Utrudnienia po opadach śniegu

Utrudnienia po opadach śniegu

Połamane drzewa blokują tory.


7,5 tys. odbiorców pozbawionych prądu, 1 nieprzejezdny szlak kolejowy, opóźnienia pociągów – to efekty intensywnych opadów śniegu w woj. śląskim. Z utrudnieniami muszą się liczyć w piątek rano kierowcy na uczęszczanej drodze krajowej nr 86 w rejonie dzielnicy Murcki w Katowicach.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego, na tym odcinku strażacy muszą wyciąć obciążone śniegiem drzewa, tworzące nad jezdnią niebezpieczne nawisy.

Jak poinformował PAP rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek, nieprzejezdny jest obecnie 1 szlak kolejowy Zebrzydowice-Cieszyn. Uruchomiono tam zastępczą komunikację autobusową. Na liniach Zwardoń-Katowice, Katowice-Bohumin, Tychy Lodowisko-Katowice trzeba się liczyć z nawet kilkudziesięciominutowymi opóźnieniami. Główną przyczyną są opadłe na sieć trakcyjną gałęzie drzew.

Opóźnień wtórnych, czyli będących efektem wcześniejszych utrudnień, do godzin popołudniowych można się spodziewać na liniach Katowice-Zwardoń, Katowice-Racibórz, Tychy Lodowisko-Sosnowiec.

autor: Anna Gumułka (PAP)