Czytasz: Upokarzał, bił, wyzywał. 39-latek przez 4 lata znęcał się nad żoną

Upokarzał, bił, wyzywał. 39-latek przez 4 lata znęcał się nad żoną

Kobieta postanowiła przerwać milczenie. I wszystko, co spotykało ją przez lata ze strony męża zgłosiła policji. Domowy oprawca został aresztowany.

Jastrzębscy policjanci zatrzymali 39-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Jak ustalili śledczy, najczęściej dochodziło do tego podczas awantur domowych. - Wówczas podejrzany wpadał w furię, upokarzał, wyzywał, popychał, szarpał, wykręcał ręce, a nawet bił po głowie pokrzywdzoną – mówi oficer dyżurny policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Dodaje, że awanturnik szantażował także żonę, grożąc, że szybciej starci życie niż opowie o wszystkim policji. - Podczas jednej z awantur, agresor uderzył jastrzębiankę latarką w głowę, w wyniku czego kobieta została ranna. Po tym zajściu postanowiła przerwać milczenie i powiadomić o wszystkim organy ścigania – zaznacza dyżurny.

Na wniosek śledczych, jastrzębski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu domowego oprawcy. Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Czytaj więcej