Czytasz: Uniwersytet Śląski także zagra dla WOŚP

Uniwersytet Śląski także zagra dla WOŚP

Można zlicytować m.in. rejs łodzią i pióro JM Rektora.

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP zagra po raz 26., aby tym razem pozyskać fundusze na zakup nowej aparatury medycznej dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Jak co roku w akcję charytatywną włącza się Uniwersytet Śląski w Katowicach.

- Uczelnia organizuje aukcję, przedmiotem której jest rejs łodzią badawczą „UŚką” po Jeziorze Goczałkowickim, licytować będzie można również pióro JM Rektora UŚ prof. Andrzeja Kowalczyka oraz grafiki artystów – pracowników Wydziału Artystycznego. Aukcje mają charakter specjalny. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy- mówi Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik UŚ.

Osoba, która zwycięży w licytacji rejsu łodzią badawczą, będzie mogła przyjrzeć się z bliska pracy naukowców prowadzących od kilku lat badania Jeziora Goczałkowickiego. Obiekt ten należy do grupy największych zbiorników zaporowych w Polsce i stanowi źródło wody pitnej dla mieszkańców województwa śląskiego. Na co dzień znaczna część obszaru akwenu jest niedostępna dla turystów. Wyprawa „UŚką” będzie zatem okazją do obserwowania tamtejszej fauny i flory, podziwiania beskidzkich krajobrazów, a także przepłynięcia m.in. nad byłą wsią Zarzecze, która w latach 50. została zalana wodami tworzonego wówczas zbiornika.
 

Przedmiotem licytacji są także dwie grafiki wykonane przez artystów z Uniwersytetu Śląskiego.

Na aukcji wystawione zostały: exlibris „Opus” autorstwa dr. hab. Krzysztofa Bąka oraz „Boska Femonoe” dr. hab. Adama Czecha wykonana techniką algrafii barwnej.

 

 Zdjęcia prac wystawionych na licytacji: (od lewej) exlibris „Opus” dr. hab. Krzysztofa Bąka oraz grafika „Boska Femonoe” dr. hab. Adama Czecha

Fot. materiały WOŚP
 

Licytacje prowadzone są na stronie internetowej serwisu Allegro pod adresami:

rejs „UŚką”: www.aukcje.wosp.org.pl,
prace:
dr hab. Krzysztof Bąk, „Opus”: www.charytatywni.allegro.pl,
dr hab. Adam Czech, „Boska Femonoe”: www.aukcje.wosp.org.pl.
 
Podczas finału WOŚP zorganizowanego w Sosnowcu (Górka Środulska) odbędzie się również licytacja rektorskiego pióra, na którym wygrawerowane zostało jubileuszowe logo Uniwersytetu Śląskiego.

Piórem tym, od czasu inauguracji 50. roku akademickiego, podpisywane są najważniejsze uniwersyteckie dokumenty.

W wydarzeniu udział wezmą prorektor ds. finansów i rozwoju dr hab. prof. UŚ Michał Daszykowski oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a licytację poprowadzi Piotr Zawadzki


Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
2 godzin temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
3 godzin temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
4 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
7 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
7 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
8 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.