Czytasz: Ubrani na czarno będą mówić o śmierci

Ubrani na czarno będą mówić o śmierci

Ten dzień ma zachęcić wszystkich, zarówno pieszych jak i kierujących, by dbać o własne bezpieczeństwo.

W bieżącym roku w Katowicach odnotowuje się największy spadek liczby ofiar śmiertelnych na Śląsku. W 2016 na katowickich drogach zginęło 18 osób, zaś w tym roku życie w wypadkach straciło 5 osób. W całej Polsce odnotowuje się spadek liczby wypadków drogowych. Towarzyszy temu również mniejsza liczba rannych i zabitych w wyniku zdarzeń drogowych. Coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Wpływ może mieć zaostrzenie kar za przestępstwa w ruchu drogowym i podniesienie do 2 lat dolnej granicy więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości.

Dziś, 21 września, we wszystkich krajach europejskich prowadzone będą działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

Ich  celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje "wizję zero", czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu.
 
EDWARD czyli “Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” ma zachęcić wszystkich, zarówno pieszych jak i kierujących, by dbać o własne bezpieczeństwo. Finał akcji odbędzie się dziś o godzinie 10, w Szkole Podstawowej nr 1 w Katowicach przy ulicy Jagiellońskiej 18.

W pobliżu drogi pojawi się grupa młodzieży szkolnej ubrana na ciemno, która odpowiadać będzie liczbie ofiar śmiertelnych na katowickich drogach w ubiegłym roku. Dzięki nawiązaniu współpracy z Kuratorium Oświaty w Katowicach, jutro w pobliżu szkół na terenie całego województwa śląskiego pojawią się banery, plakaty i rysunki związane z tematyką Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

źródło: www.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej