Czytasz: U2 na Śląsku? Miasto, w którym zagra, to sensacja!

U2 na Śląsku? Miasto, w którym zagra, to sensacja!

Plotki zaczynają stawać się prawdą. Na fanpage’u grupy pojawiły się informacje o jesiennym koncercie w Polsce.

Na tę wiadomość od dawna czekają fani irlandzkiego zespołu. I choć o koncercie U2 w gliwickiej hali Podium mówi się w mieście od przynajmniej kilku miesięcy, wreszcie pojawił się jakiś konkret.

Na fanpage’u „U2 2018 – Are you EXPERIENCED” pojawiły się właśnie szczegóły dotyczące jesiennej trasy zespołu. Na październik zaplanowano koncert w Gliwicach, w „Podium Arena”. Nie byłoby w  tym nic dziwnego, bo gliwiccy urzędnicy negocjowali warunki takiego wydarzenia z organizatorem koncertów irlandzkiego zespołu.

Legenda rocka jesienią zagrać ma też m.in. w swoim rodzinnym Dublinie, Belfaście, Manchesterze, Mediolanie czy Lizbonie. 

Informacje są jednak póki co nieoficjalne, ale lista miast odpowiada krajom opublikowanymi kilka miesięcy temu na stronie U2 (oprócz Gliwic właśnie m.in. Manchester, Mediolan, Lizbona, Dublin czy Kopenhaga).

Jeśli się potwierdzą, prawdopodobnie do 16 stycznia, będzie to kolejna już wizyta Bono na Śląsku. Ostatni koncert u nas zespół zagrał w 2009 roku na Stadionie Śląskim.

Zespół pod nazwą U2 występuje od 1978 roku (powstał w Dublinie dwa lata wcześniej). W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen. U2 szybko zyskało rozgłos. M.in. za sprawą charyzmatycznego wokalisty. Głos Bono ma ponad trzy oktawy (tenor, baryton i lekki falset).

CZYTAJ TAKŻE: Bono i bestie. Na Śląskim się działo!

 

Czytaj więcej