Czytasz: Tysiąc studentów rozpoczęło nowy rok!

Tysiąc studentów rozpoczęło nowy rok!

Historia sztuki, psychologia, języki obce i szeroki wachlarz zajęć ruchowych. To przedmioty, które mająw planie zajęć słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W tym roku prawie tysiąc osób zapisało się na katowicki UTW, jeden z najstarszych w kraju. 

Nigdy nie było problemu z naborem - zapewnia dr Helena Hrapkiewicz, kierownik UTW - Dane mówią same za siebie, w Polsce działa już ponad 600 uniwersytetów dla seniorów. Życzę wszystkim słuchaczom, aby mieli siły do własnego rozwoju i do tego, aby pomagać innym ludziom.

Wykłady o zróżnicowanej tematyce - od historii, przez demografię po prawo i językoznawstwo, do tego koła zainteresowań, warsztaty i wycieczki dają możliwość rozwijania swoich pasji, ale i uzupełnienia braków.

Witajcie studenci! - powiedział prof. Ryszard Koziołek, opiekun merytoryczny z ramienia Uniwersytetu Śląskiego - Wiedzcie, że zadaniem uniwersytetu jest wyjęcie studenta z “codzienności”, tak aby miał czas rozważania o rzeczach, na które zwykle nie ma czasu.

Na otwarciu nowego roku nie obyło się bez tradycyjnego “Gaude Mater” wyśpiewanego przez chór działający przy UTW w Bytomiu. Nowy rok to dla kierownictwa to także czas na nowe projekty i realizowanie marzeń podpatrzonych u sąsiednich placówek.

 

 

Czytaj więcej