Czytasz: Tychy: „To jest taniec szczęścia seniorów”

Tychy: „To jest taniec szczęścia seniorów”

01:36
Tyskimi halami targowymi zawładnęli roztańczeni seniorzy.

Argumentów, żeby zostać w domu, pogoda dostarcza aż nadto. Jest zimno, pochmurno i pada deszcz. Na przekór warunkom i opinii o osobach starszych, tyscy seniorzy rzucili wyzwanie młodszym pokoleniom. W południe porwali do tańca mieszkańców, którzy przyszli zrobić zakupy w halach targowych.

- Chcemy pokazać, że bez względu na wiek, ciągle można zaskakiwać energią, radością i pozytywnością - mówi Marta Kuter, koordynatorka projektów senioralnych. - Nasi seniorzy tańczą od jakiegoś czasu. Zależało nam na tym, żeby pokazać to szerszej publiczności. Wybraliśmy nowoczesny, może nietypowy dla seniorów format, czyli flashmoba - dodaje

Jak na flashmoba przystało, na początku seniorzy przeglądali dostępne na targu ubrania. Kiedy z głośnika popłynęła muzyka, rozpoczęli układ, który ćwiczyli w ramach spotkań w klubie seniora Platyna.

- To jest taniec szczęścia seniorów. Pozwala nam być w ruchu. Dzięki niemu możemy się cieszyć i nawiązywać nowe znajomości - mówi Janina Rosiek, instruktorka tańca i seniorka.

Część osób znała kroki doskonale. Jednak już po chwili do roztańczonej grupy dołączali kolejni seniorzy, a także ci, którzy postanowili zrobić sobie przerwę w zakupach.

- To są bardzo proste kroki. Dołączyły osoby, które nas nie znały. O to nam chodziło - dodaje Janina Rosiek.

- Cieszę się tańcem, emeryci się cieszą tańcem, bawimy się i jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówi nam emerytka Jadwiga Bartnik.

Dzisiejszy happening miał być impulsem dla mieszkańców Tychów do tego, żeby wyjść z  domu i dołączyć do bardzo aktywnych seniorów. Już w czwartek o 15:30 w sali koncertowej tyskiej szkoły muzycznej rozpocznie się uroczysta "Gala Seniorów z Pasją". Podczas niej wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu Senior z Pasją, promującym aktywność tyszan w wieku 60+.

Czytaj więcej