Czytasz: Tychami rządzi golf!
Fani tyskiej piłki i hokeju zdziwią się. Ekipa Tyskiego Klubu Golfowego jest ewenementem na skalę kraju. Choć nie mają do dyspozycji własnego pola golfowego, to są w czołówce polskich golfistów.

Tyski Klub Golfowy powstał 8 lat temu z inicjatywy ludzi zamieszkałych w Tychach i okolicach. W swoich strukturach skupia nie tylko golfistów, ale również społeczników, którzy promują ideę tego sportu w mieście.

GOLF - DYSCYPLINA DLA KAŻDEGO

Golf kojarzy nam się ze sportem dla snobów. Nie ma nic bardziej mylnego. Jest to dyscyplina skierowana do wszystkich, bez względu na wiek oraz płeć. Każdy z nas może zostać golfistą.

- Nie trzeba mieć żadnych dyspozycji. Celność możemy sobie wypracować z treningami - tłumaczy Wojciech Dudzik, prezes Tyskiego Klubu Golfowego.

Golf to sport wielkich manier. Na polu golfowym istnieje bardzo dużo zasad, których trzeba przestrzegać. Poza tym jest to dyscyplina sportowa posiadająca swoją etykietę, zbiór zasad obowiązujących podczas gry na polach golfowych.  Dla przykładu, na polu nie można używać telefonów komórkowych. Musimy mieć na sobie polówkę, odpowiednie buty oraz kije, dzięki którym będziemy swingować (przyp. red. uderzać) na duże odległości.

Nauka takiej etykiety wpływa również dydaktycznie na wychowanie młodego pokolenia. Oprócz młodzieży swoje sukcesy odnoszą także dorośli. Członkowie klubu uczestniczą w różnych turniejach organizowanych w całej Polsce m.in. na polu Kraków Valley Golf & Country Club, zlokalizowanego w Paczółtowicach.

 

źródło: Facebook.com / Tyski Klub Golfowy

TYSKI DRIVING RANGE

To miejsce, w którym nie tylko można zagrać w golfa, ale także miejsce, gdzie można miło spędzić czas oraz poznać nowych ludzi. Członkowie Tyskiego Klubu Golfowego mogą przez cały sezon korzystać z treningowego obiektu Driving Range przy ul. Edukacji 9 w Tychach. Obiekt ten jest wyposażony w dziesięć stanowisk do wybijania piłek. Każda osoba może w ten sposób doskonalić swoje umiejętności w asyście profesjonalnego trenera.

Zobacz wideo:

TYSCY GOLFIŚCI W CZOŁÓWCE

Tyski Klub Sportowy może pochwalić się swoimi najmłodszymi zawodnikami. W zeszłym sezonie juniorzy klubu uplasowali się na trzecim miejscu tabeli.  W poprzednich latach z kolei tyscy golfiści zajmowali pierwsze miejsce na podium.

- Jesteśmy w czołówce golfu dziecięcego. Zaczęło się od tego, że przy wspólnych treningach zaczęły grać nasze dzieci - tłumaczy prezes TKG.

POLA GOLFOWE NA ŚLĄSKU

Nie ma gdzie grać na Śląsku? Mylisz się. Najbliższe pole golfowe jest w Siemianowicach Śląskich, na którym trenują członkowie Śląskiego Klubu Golfowego.  To jest jedyne miejsce, które posiada osiemnaście dołków. W Bytomiu znajduje się pole dziewięcio dołkowe. W przyszłości rozbuduje się do mistrzowskiej osiemnastki.  W golfa pograć możemy także w Pszczynie oraz w Kozłowie pod Gliwicami. 

KONIEC POLA GOLFOWEGO NA EDUKACJI

Pole golfowe w Tychach w najbliższych miesiącach ma zostać zamknięte. Na miejscu, tuż obok Stadionu Miejskiego, ma powstać za to stadion lekkoatletyczny. Na szczęście tyscy golfiści będą mieć nową, lepszą siedzibę z nowoczesnym polem oraz Akademią Golfa.

- Nowe pole ma zostać stworzone w okolicach Aquaparku. Część działki koło Osiedla Cztery Pory Roku ma zostać przeznaczona na budowę nowego driving range z dziewięcioma krótkimi dołkami. To ma być miejsce ćwiczebne z biurem, salą ćwiczeń z symulatorami golfa dla juniorów - uspakaja Dudzik.

Czytaj więcej