Czytasz: Turystyka przemysłowa to nie tylko zabytkowe kopalnie!

Turystyka przemysłowa to nie tylko zabytkowe kopalnie!

02:27
Kilkudziesięciu wystawców także zagranicznych zaprasza do poznania ich “zakątków”. Zobacz jak minął pierwszy dzień międzynarodowych targów w Zabrzu!

Już po raz dziewiąty w Zabrzu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej. Lokalni, regionalni, krajowi i zagraniczni przedstawiciele muzeów, instytucji turystycznych i kulturalnych zapraszali uczestników do tego, aby odwiedzić ich stoisko a w przyszłości przyjechać w odwiedziny. Tegorocznym partnerem targów była włoski region Vallagarina i miasto Roverto. Były też stoiska z Belgii, Czech, Słowacji, ale przede wszystko były widoczne zabrzańskie placówki - Kopalnia Guido, Szyb Maciej, Muzeum Techniki Wojskowej, Teatr Nowy i Górnik Zabrze. Dla zwiedzających wystąpił w pierwszym dniu targów między innymi Zespół Śląsk. Muzeum zabawek w Kudowie Zdroju, twierdza w Srebrnej Górze czy u naszych słowackich sąsiadów - Zamek i Skansen w Starej Lubowni. To lokalizacje, które nasza reporterka zapisała w swoim notesie. A Wy co chcielibyście zwiedzić?

Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej w Zabrzu - Dzień pierwszy. Zobacz zdjęcia!

Drugi dzień targów zapowiada się kulinarnie i po włosku. Głównym prowadzącym będzie znany z programu “Europa da się lubić” Włoch - Paolo Cozza, który zgotuje dla uczestników coś ciekawego. To tradycyjnie gra, tym razem nie miejska, a typu “escape room” przygotowana przez agencję Silesia Events. O godz. 11:00 na ulicach Zabrza pojawią się samochody uczestniczące w Rajdzie Targowym. Będzie to jedna z najbardziej widowiskowych atrakcji IX Targów Turystyki w Zabrzu.

- Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które ledwie zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat! - mówi Paweł Franzke, Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji.

Rajd Targowy - zdjęcia z poprzedniej edycji (fot. Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji):

Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów!

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskiej Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna - koców, środków czystości i karmy. Zebrane dary zostaną przekazane dla podpopiecznych schroniska "PsitulMnie" w Zabrzu.


Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej, Dzień drugi - sobota 8 kwietnia (wstęp wolny):

10:00 – 10:30 rozpoczęcie drugiego dnia Targów – zabawy, konkursy, prezentacje stoisk

10:30 – 10:45 losowanie nagród

11:00 – 11:30 pokaz kulinarny w wykonaniu Paolo Cozza połączony z degustacją włoskich specjałów

12:00 – 12:15 LOSOWANIE NAGRODY GŁÓWNEJ

12:30 – 13:00 pokaz kulinarny w wykonaniu Paolo Cozza połączony z degustacją włoskich specjałów

13:15 – 13:30 losowanie nagród      

14:00 – 14:30 pokaz kulinarny w wykonaniu Paolo Cozza połączony z degustacją włoskich specjałów

14:45 – 15:00 losowanie nagród

15:00 – 15:30 pokaz kulinarny w wykonaniu Paolo Cozza połączony z degustacją włoskich specjałów

15:30 ogłoszenie wyników Rajdu Targowego Pojazdów Klasycznych

16:00 zakończenie Targów

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:   8.04.2017 r. Sobota

RAJD TARGOWY POJAZDÓW KLASYCZNYCH  - godz.: 11:00 – 15:30  

FABULARNA GRA W STYLU ROOM ESCAPE POD NAZWĄ „STREFA 6” - godz.: 10:00 – 16:00

Tak było - Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej w Zabrzu - dzień pierwszy:

Czytaj więcej