Czytasz: Tragiczny lipiec. Nie żyje czterech motocyklistów

Tragiczny lipiec. Nie żyje czterech motocyklistów

Mimo starań policji, specjalnej kampanii i wielokrotnych apeli w lipcu zginęło już czterech motocyklistów. Do ostatniego wypadku doszło wczoraj w Dąbrowie Górniczej.

Pod koniec kwietnia śląską drogówka zainaugurowała kampanię "Nie bądź następny" dotycząca bezpieczeństwa motocyklistów. Niestety pomimo ciągłych ostrzeżeń nadal na drogach giną kierowcy jednośladów.

 "NIE BĄDŹ NASTĘPNY" (KWP W KATOWICACH)

Koszmarny lipiec

Przez szesnaście dni lipca w woj. śląskim zginęło już czterech motocyklistów. Doszło także do kilku zdarzeń, w których doznali oni poważnych obrażeń ciała.

1 lipca w Ustroniu (pow. cieszyński) motocyklista zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna został zabrany z miejsca wypadku śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. Mimo wysiłku lekarzy, 42-letni kierujący jednośladem mieszkaniec Ustronia zmarł.

Kilka dnia później, 4 lipca w Bielsku - Białej na trasie S1 kierujący motocyklem marki Yamaha, na łuku drogi uderzył w bariery energochłonne. 34-letni mieszkaniec województwa małopolskiego poniósł śmierć na miejscu.

W trzecim tygodniu lipca w Marklowicach (pow. wodzisławski) samochód osobowy Volkswagen zderzył się z motocyklem marki Aprilla. W wyniku zderzenia, 23-letni kierowca jednośladu, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego zginął na miejscu.

Wczoraj na terenie Dąbrowy Górniczej na zjeździe z DK 94 na ekspresową S1 44-letni mieszkaniec Będzina kierujący yamahą stracił panowanie na jednośladem. Następnie w wyniku wywrotki pojazdu uderzył w bariery energochłonne, ponosząc śmierć.

Oprócz wymienionych wypadków na śląskich drogach doszło również do kilku zdarzeń, w których motocykliści doznali obrażeń ciała i ich powrót do zdrowia będzie wymagał długiej hospitalizacji, a później rehabilitacji.

Chwila zawahania 

Do 90 proc. zdarzeń drogowych dochodzi na skutek błędu ludzkiego. Stąd też największy wpływ na nasze bezpieczeństwo ma tak naprawdę nasze zachowanie.

- Nie na wszystko mamy wpływ, ale mamy wpływ na to, z jaką prędkością będziemy się poruszać, jak będziemy wykonywać manewry wyprzedzania czy zmiany kierunku jazdy. Od nas zależy czy zachowamy bezpieczny odstęp od poprzedzających pojazdów, a także czy pamiętać będziemy o zasadach szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania zachowujac przy tym wszystkim zdrowy rozsądek - apeluje do kierowców śląska policja.

źródło: http://slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej