Czytasz: Racibórz: Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

Racibórz: Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

34-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Według wstępnych ustaleń policjantów, przejeżdżający pociąg potrącił mężczyznę, który nagle pojawił się przed lokomotywą na torach. Obrażenia okazały się śmiertelne, potrącony 34-letni mieszkaniec Raciborza zginął na miejscu.  

Jak informuje raciborska policja, do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 18:20, na szlaku kolejowym w pobliżu mostu przy ulicy Nad Koleją, w raciborskiej dzielnicy Markowice. Miejsce wypadku szybko zabezpieczyli policjanci z raciborskiej komendy policji i pracownicy kolei. Do godziny 21:47 zablokowany był jeden z torów kolejowych.

Policja apeluje o nieprzechodzenie w miejscach niedozwolonych.  Często taki występek nie zakończy się nawet mandatem, ale jak wskazuje wczorajsza sytuacja, czasem można przypłacić go nawet życiem. 

- Ten tragiczny wypadek pokazuje, jak niebezpieczne może być przebywanie na torowisku czy przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych. W starciu z maszyną człowiek ma niewielkie szanse by przeżyć.  Jeśli jednak ma odrobinę szczęścia zazwyczaj uszczerbek na zdrowiu, jaki doznaje, jest poważny. Dlatego apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów i przechodzenia przez tory w miejscach do tego przeznaczonych. - apeluje policja.