Silesion.PL

serwis informacyjny

Tour de Pologne: 2 sierpnia kolarze przejadą trasę z Pszczyny do Bielska-Białej

Tour de Pologne 2 sierpnia kolarze przejadą trasę z Pszczyny do Bielska Białej

fot. Tour de Pologne

2.08.2023 kolarze Tour de Pologne staną przed kolejnym wielkim wyzwaniem. Piąty etap tego prestiżowego wyścigu liczy prawie 199 kilometrów i jest typowo górski, z przewyższeniem wynoszącym ponad 3000 metrów. Startując w Pszczynie, peleton zmierzać będzie w kierunku mety w malowniczym Bielsku-Białej. Jednak przed nimi czekają liczne trudności w postaci wymagających podjazdów.

Już na samym początku etapu kolarze będą musieli zmierzyć się z pierwszymi wyzwaniami. Na trasie piątego etapu znajdują się trzy Premie Lotne LOTTO: w Ustroniu, Istebnej i Wilkowicach. To będą momenty, w których zawodnicy będą rywalizować o punkty na lotnych finiszach. Sprinterzy będą dążyć do zdobycia premii, a specjaliści od szybkości pokażą swoje umiejętności na finiszowej prostej.

Tour de Pologne 2 sierpnia kolarze przejada trase z Pszczyny do Bielska Bialej

Największym wyzwaniem dla kolarzy będą jednak podjazdy. Na trasie znajdują się dwie Premie Górskie PZU I kategorii: Ochodzita i Salmopol. Te strome i wymagające podjazdy będą testem dla umiejętności górali. Każdy z zawodników będzie dążył do zdobycia cennych punktów i wyróżnień na tych trudnych odcinkach. Ponadto, jedna z premii górskich, Salmopol, nosi imię Joachima Halupczoka, znanego polskiego kolarza, który pozostawił trwały ślad w historii polskiego kolarstwa.

Dodatkowo, na trasie znajduje się również Premia Górska PZU II kategorii – Zameczek. To kolejne wyzwanie dla peletonu, które dodatkowo podkreśla charakter górskiego etapu. Kolarze będą musieli stawić czoła stromym podjazdom, zaciekle rywalizując o jak najlepsze pozycje i zdobycie cennych punktów.

Piąty etap Tour de Pologne to nie tylko próba wytrzymałości i umiejętności kolarzy, ale także okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów Beskidów Śląskich. Trasa etapu zapewni kibicom widowiskowe pojedynki na stromych podjazdach, emocjonujące finisze na lotnych premiach i niesamowite widowisko sportowe.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Polsce, przyciągający uwagę zarówno miłośników kolarstwa, jak i profesjonalistów. Piąty etap, z licznymi podjazdami i trudnościami terenowymi, stanowi istotny moment w rywalizacji. Kolarze będą musieli dać z siebie wszystko, aby sprostać wyzwaniom i zdobyć cenne punkty na kolejnym etapie tego prestiżowego wyścigu.

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała,  czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! – zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024