Silesion.PL

serwis informacyjny

Tour de Pologne: 01 sierpnia kolarze przejadą trasę ze Strzelina do Opola

Tour de Pologne 4 etap 01 sierpnia kolarze przejadą trasę ze Strzelina do Opola

fot. Tour de Pologne

Na ponad 198-kilometrowym etapie Tour de Pologne peleton powróci do nieco bardziej płaskich terenów, co oznacza, że sprinterzy znów będą mieli szansę wykazać się swoimi umiejętnościami. Kolarze wyruszą z dolnośląskiego Strzelina, skierują się na zachód do Sobótki, a następnie zawrócą i ruszą w stronę Opolszczyzny, do stolicy tego województwa.

Opole ostatnio gościło Tour de Pologne w 2020 roku, kiedy to odbył się tu drugi etap wyścigu. Tegoroczna trasa czwartego etapu przewiduje PZU III kategorii Premię Górską w Strzegomianach, a także trzy Premie Lotne LOTTO: Sobótka, Strzelin i Grodków.

Premia Górska w Strzegomianach dostarczy kolarzom okazji do rywalizacji na wzniesieniach. Będzie to moment, w którym najlepsi górale będą mogli spróbować odskoczyć od peletonu i zdobyć cenne punkty. Następnie kolarze będą zmierzać do kolejnych Premii Lotnych, które będą umiejscowione w miejscowościach Sobótka, Strzelin i Grodków. To będą momenty, w których najszybsi zawodnicy będą walczyć o premie i punkty na lotnych finiszach.

Trasa tego etapu Tour de Pologne pozwoli kolarzom na zmierzenie się z różnorodnymi wyzwaniami, zarówno pod względem terenowym, jak i taktycznym. Płaskie odcinki będą sprzyjać sprinterom, którzy będą dążyć do finiszowania na czele peletonu i zdobycia zwycięstwa etapowego. Jednak trzeba pamiętać, że premie górskie i lotne stanowią ciekawe elementy, które mogą wpłynąć na układ sił w wyścigu.

Tour de Pologne to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu kolarskim, przyciągające uwagę zarówno kibiców, jak i samych zawodników. To okazja, aby zobaczyć światowej klasy kolarzy rywalizujących na polskich trasach. Wizyta w Opolu i przemierzanie malowniczych okolic tego regionu stanowi znaczący moment w historii wyścigu.

Czwarty etap Tour de Pologne zapowiada się niezwykle interesująco. Płaskie odcinki dla sprinterów, premie górskie dla górali i lotne finisze dla specjalistów od szybkości – wszystko to sprawia, że etap ten będzie pełen emocji i napięcia. Kibice mogą spodziewać się widowiskowych pojedynków i zapierających dech w piersiach sprintów na finiszowej prostej

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała,  czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! – zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024