Silesion.PL

serwis informacyjny

Tour de Pologne: 3 sierpnia 2023 kolarze przejadą ulicami Katowic

Mapa 6 etapu Tour de Pologne 2023 w Katowicach

fot. Tour de Pologne

Przedostatni etap 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour przyniesie jazdę indywidualną na czas w Katowicach na dystansie 16,6 km. Katowicka trasa tradycyjnie będzie przebiegać ulicami ścisłego centrum miasta, pokazując przemianę stolicy Górnego Śląska, w tym Rynek z charakterystycznymi palmami, czy też Strefę Kultury, gdzie przed laty działała Kopalnia Katowice.

Wyścig rozpocznie się na katowickim Rynku, który słynie z charakterystycznych palm, tworzących niepowtarzalny krajobraz miejsca. To serce miasta, gdzie tętni życie i odbywają się liczne wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wokół Rynku znajduje się również Strefa Kultury, która niegdyś była siedzibą Kopalni Katowice. Dziś na jej miejscu powstały nowoczesne budynki, w tym Muzeum Śląskie, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Kolarze podczas wyścigu będą mieli okazję przejechać przez te miejsca, ukazując dynamikę rozwoju Katowic i ich nowoczesny charakter.

Trasa zawiera również unikalne miejsca, jak Nikiszowiec i Dolina Trzech Stawów. Nikiszowiec to historyczne osiedle, które zachowało swój oryginalny, XIX-wieczny charakter. Znajdują się tam klimatyczne, ceglane domy górników, tworzące malownicze otoczenie. Dolina Trzech Stawów to zaś obszar rekreacyjny, w którym znajdują się zielone tereny, jeziora oraz ścieżki spacerowe. Przejeżdżając przez te miejsca, kolarze będą mieli okazję podziwiać naturalne piękno i zieloną część Katowic.

Meta etapu znajduje się przy Katowickim Spodku, charakterystycznym obiekcie sportowym i widowiskowym, będącym symbolem miasta. To miejsce, w którym odbywają się liczne imprezy, w tym koncerty, zawody sportowe oraz inne wydarzenia o randze międzynarodowej. Przy Spodku zgromadzeni kibice będą mogli z niecierpliwością wyczekiwać na przybycie kolarzy i zobaczyć ich finiszujących na mecie.

Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała,  czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! – zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024