Silesion.PL

serwis informacyjny

eFortuna to jeden z największych bukmacherów na polskim rynku. To właśnie od niej wielu graczy rozpoczyna swoją przygodę z typowaniem meczów. Czym bukmacher ten zasłużył sobie na taką popularność? Dlaczego niemal każdy początkujący gracz zakłada swoje konto właśnie tu? Jest ku temu kilka powodów. Dzisiaj przyjrzymy się wszystkim zaletom bukmachera Fortuna.

 

Kilka słów o historii bukmachera Fortuna

Fortuna Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. istnieje na rynku już od 1996 roku. Początkowo spółka działała pod nazwą Profesjonał, ale na przełomie 2007/2008 roku zdecydowano się na zmianę brandingu na taki, który będzie łatwiejszy do zapamiętania i wymowy. Ostatecznie stanęło na słowie Fortuna, co bezpośrednio kojarzy się z dużymi pieniędzmi, które można wygrać u tego bukmachera.

Bukmacher Fortuna jest sponsorem jednego z największych klubów piłkarskich w naszym kraju – Legii Warszawa. Sponsoring ten trwa już od stycznia 2014 roku i nic nie wskazuje na to, żeby miał się szybko zakończyć. Od 2017 roku Fortuna sponsoruje także I ligę piłkarską w Polsce.

Rejestracja konta w Fortunie

Od niedawna Fortuna oferuje swoim klientom możliwość założenia konta tymczasowego. Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20 PLN w postaci freebeta. Na czym polega ta funkcja? Rejestrując się, musimy podać tylko podstawowe dane osobowe oraz zadeklarować z jakiego źródła pochodzą nasze pieniądze na grę. Po potwierdzeniu adresu e-mail możemy od razu wpłacić pieniądze i zabrać się za obstawianie. Wszystkie inne formalności, takie jak potwierdzenie tożsamości i podanie numeru konta bankowego, możemy wykonać w dowolnej chwili. Nie da się ukryć, że jest to duże uproszczenie, gdyż często zdarzało się, że gracze rejestrowali się u bukmachera na kilkanaście minut przed spotkaniem, które chcieli obstawić i blokowali się w momencie potwierdzania swojej tożsamości. Pracownicy bukmachera mają mnóstwo zajęć i nie zawsze byli w stanie błyskawicznie zweryfikować nasz dowód, efektem czego było spóźnienie się na mecz. Pół biedy, gdyby planowany zakład okazał się przegrany, ale akurat, dziwnym trafem, takie spotkania zazwyczaj układają się po naszej myśli.

Żeby nie było tak słodko, konto tymczasowe posiada jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że jest ono ważne tylko przez 28 dni. Jeśli chcemy wiązać przyszłość z tym bukmacherem powinniśmy jak najszybciej przesłać skany dowodu do weryfikacji. W ferworze obstawiania można bowiem o tym zapomnieć. Konto tymczasowe posiada także sporo innych ograniczeń. Maksymalny depozyt to 5000 złotych, limit wysokości wygranej na jednym kuponie to 2279,99 złotego, nie zostaną nam przyznane punkty klubu Fortuna, które można wymienić na freebet, a co najgorsze nie wypłacimy wygranych przez nas pieniędzy.

Warto więc zweryfikować swoje konto jak najszybciej.

Promocje bukmacherskie Fortuna

Każdy nowy użytkownik zwraca uwagę na promocje na start oferowane mu przez bukmachera. Czy Fortuna może pochwalić się dobrą ofertą promocyjną? Jak najbardziej. Można nawet powiedzieć, że po ostatnich zmianach jest to bukmacher, który daje nam najwięcej.

Świeżo zarejestrowany typer dostaje od bukmachera aż trzy różne bonusy. Przyjrzyjmy się im po kolei.

Bonus od pierwszej wpłaty

Pierwszą z promocji jest ulubiony bonus firm bukmacherskich, czyli podwojenie kwoty pierwszej wpłaty. Fortuna oferuje nam dodatkowe 1000 złotych (jeszcze do niedawna nowi gracze otrzymywali tylko 400 złotych). Pieniądze te trafiają na konto bonusowe i zanim będziemy mogli je wypłacić, musimy je obrócić. Bukmacher wymaga od nas czterokrotnego obrotu otrzymaną kwotą. Liczą się tylko kupony akumulowane z co najmniej trzema zdarzeniami, których łączny kurs wynosi nie mniej niż 1,90. Po spełnieniu warunku obrotu pieniądze trafiają na nasze główne konto i możemy je wypłacić.

Punkty Fortuna Klub (Freebet)

Osoby, które nie mają lub nie chcą wpłacać zbyt dużych kwot, dużo bardziej ucieszą się z punktów klubu Fortuna. Fortuna Klub Plus (FKP) to specjalny program lojalnościowy, w którym otrzymujemy punkty za każdy postawiony przez nas kupon. Po zdobyciu odpowiedniej ich ilości, możemy je wymienić na nagrody rzeczowe, mnożniki kursów, a także freebety.

Po rejestracji (i pozytywnym przejściu weryfikacji tożsamości) otrzymujemy 2800 punktów FKP, które można wymienić na freebet o wartości 20 złotych. Z naszego freebetu możemy skorzystać w dowolnym czasie, a co najlepsze, nie obowiązują nas żadne warunki dotyczące obstawianego kuponu (nie mogą to być tylko sporty wirtualne) i obrotu. W skrócie: obstawiamy co chcemy i cała zdobyta kasa jest nasza.

Zakład bez ryzyka

Ta promocja to już całkowity hit. Żaden polski bukmacher nie oferuje nam aż tak atrakcyjnego rozwiązania. Każdy nowy użytkownik dostaje od bukmachera Zakład bez Ryzyka do kwoty 100 złotych. Pierwszy postawiony kupon jest ubezpieczony i jeśli nie uda nam się trafić, otrzymujemy zwrot postawionej stawki, zmniejszonej tylko o kwotę podatku. W celu otrzymania pełnych 100 złotych musimy postawić kupon za 114 złotych. Promocja ta wymaga jednokrotnego obrócenia środków na dowolnym kuponie. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o kurs i ilość zdarzeń.

Nie da się ukryć, że promocje powitalne u bukmachera Fortuna to prawdziwy hit. O ile jeszcze bonus od pierwszego depozytu to standardowa promocja, która już nie zachwyca, to Freebet i Zakład bez Ryzyka robią swoje. Tak trzymaj Fortuna. Robisz to dobrze!

Promocje okresowe u bukmachera Fortuna

Promocje dla nowych użytkowników to nie wszystko. Bukmacher ten nie zapomina także o swoich wiernych graczach. Każdego tygodnia oferuje on swoim klientom promocje okresowe. Jedną z najciekawszych jest Happy Hours, z którym możemy zaprzyjaźnić się bliżej w każdy piątek, a także w dni, w których gra Liga Europy i Liga Mistrzów. Na czym polega ta promocja? Na tym, że bukmacher dolicza do każdego kuponu 14% wygranej, czyli akurat tyle, żeby całkowicie zniwelować podatek.

Dodatkowo, bardzo często pojawiają się również promocje tematyczne. Jeśli w danym tygodniu mają się odbyć jakieś ciekawe wydarzenia, możemy być pewni, że Fortuna przygotuje z tej okazji jakieś ciekawe bonusy.

Jeśli zrobimy sobie dłuższa przerwą od stawiania, bukmacher Fortuna zaproponuje nam specjalną promocję powrotną. Po tygodniu lub dwóch od obstawienia ostatniego kuponu (o ile tylko na koncie znajduje się mniej niż kilka złotych) otrzymamy wiadomość z tym, że czeka na nas freebet lub zakład bez ryzyka, który zostanie nam przyznany jeśli tylko wrócimy do gry.

Oferta zakładów bukmacherskich w Fortunie

Spółka oferuje swoim klientom wyjątkowo rozbudowaną ofertę zakładów. Znajdziemy tu nie tylko najbardziej popularne dyscypliny i rynki, ale także te bardziej niszowe sporty, które zdecydowanie nie należą do rozpoznawalnych. Przykładem może być chociażby Lacrosse, czyli sport, który jest połączeniem hokeja na lodzie, krykieta i curlingu. Większość osób po raz pierwszy dowie się o tej dyscyplinie z tego artykułu, a tymczasem jest to jeden z kanadyjskich sportów narodowych. I co najlepsze, takie perełki również możemy obstawiać u bukmachera Fortuna. Konia z rzędem temu, kto się na to zdecyduje, gdyż w polskim internecie próżno szukać jakichś dobrych źródeł informacji na ten temat. W każdym razie zdecydowanie odradzamy stawianie tej dyscypliny, gdyż przypomina to wróżenie z fusów i polecamy skupić się na tych bardziej popularnych sportach, których w Fortunie znajdziemy od groma.

Bukmacher Fortuna stale rozbudowuje swoją ofertę zakładów e-sportowych, widząc ogromny potencjał w tym rynku. Jeszcze do niedawna mogliśmy tu znaleźć tylko najważniejsze turnieje, a teraz bez problemu obstawimy nawet mniejsze regionalne rozgrywki. To znak, że bukmacher nie spoczywa na laurach i cały czas pracuje nad rozbudowaniem swojej oferty.

Kursy bukmacherskie w Fortunie są znakomite!

Pora teraz przejść do największej zalety bukmachera Fortuna – kursów. Wystarczy tylko porównać je do tego co oferuje konkurencja. Według analiz marża w Fortunie wynosi mniej niż 4%, dzięki czemu bukmacher ten to znakomity wybór dla graczy, którzy chcą nie tylko grać dla zabawy, ale przede wszystkim wygrywać pieniądze. Jeśli Fortuna jest waszym pierwszym bukmacherem i chcecie dalej obstawiać – nie zmieniajcie go. Lepiej nie traficie.

Szczególnie wysokie kursy znajdziemy w spotkaniach drużyn sponsorowanych przez Fortunę. Wszystkie rozgrywane na terenie naszego kraju dyscypliny również wyróżniają się na tle innych. Warto też zwrócić uwagę na dwie zakładki – “Superoferta” i “Hit Dnia”. Znajdziemy tam najważniejsze i najciekawsze mecze dnia, a w dodatku będą one mieć podbite kursy. Bardzo często trafimy tu na wydarzenia z kursami większymi nawet o kilkanaście procent od tego, co oferuje konkurencja.

Wysokie wygrane u bukmachera Fortuna

Na korzyść Fortuny przemawiają również ogromne wygrane. Pod koniec marca 2019 jeden z graczy Fortuny wygrał w sumie ponad 1 milion złotych. Chwilę później inny gracz poprawnie wytypował 5 zdarzeń, które obstawił na czterech różnych kuponach. Jednym z tych wydarzeń był awans Liverpoolu do finału Ligi Mistrzów 2019, co wydawało się praktycznie niemożliwe, bacząc na to, że zespół ten przegrywał aż 3:0 po pierwszym meczu. Łączna wygrana na tych kuponach wyniosła prawie 2,5 miliona złotych. Wygrane zostały potwierdzone przez pracowników bukmachera Fortuna. Wiele osób podejrzewa, że takie kupony nie mogą być prawdą i zostały po prostu sfabrykowane przez szefostwo Fortuny, ale zastanówmy się. Czy bukmacher, z którego usług korzystają tysiące graczy, przynosząc codziennie kilkusettysięczne zyski, ryzykowałby swoje dobre imię dla stworzenia fałszywego kuponu? Nie miałoby to większego sensu, zwłaszcza że takim zagraniem niewiele się zyska, a można stracić bardzo wiele.

Wysokie wygrane w Fortunie możliwe są dlatego, że marża tego bukmachera jest jedną z najmniejszych na polskim rynku, co oznacza, że kursy należą do jednych z najwyższych. Doliczając do tego całkiem atrakcyjne promocje, otrzymujemy wręcz bukmachera idealnego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author