Silesion.PL

serwis informacyjny

Tour de Pologne: 4 sierpnia kolarze przejadą trasę z Zabrza do Krakowa

Tour de Pologne 4 sierpnia kolarze przejadą trasę z Zabrza do Krakowa

fot. Tour de Pologne

To już finałowa rozgrywka! Peleton Tour de Pologne przemierzy prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie tradycyjnie zakończy się ten prestiżowy wyścig. Kraków, pełen historii i pięknych zabytków, będzie gościł kolarzy na swoich ulicach, a meta zostanie usytuowana przy malowniczych Błoniach. Jednak przed tym emocjonującym finiszem czekają zawodników trzy rundy po krakowskich ulicach.

Podczas ostatniego etapu Tour de Pologne kolarze będą mieli okazję rywalizować o kolejne premie i wyróżnienia. Na trasie do Krakowa znajduje się Premia Lotna LOTTO w miejscowości Wilamowice, która zapewni widowiskowe finisze i walkę o cenne punkty. Ponadto, czekają na nich trzy Premie Górskie PZU III kategorii w Witanowicach i Kaszowie. To będą momenty, w których najlepsi górale będą chcieli wykorzystać swoje umiejętności i zdobyć punkty na trudnych podjazdach.

Dodatkowo, Tour de Pologne uczci 95 lat swojego istnienia poprzez Premię Specjalną SOUDAL w Budzyniu. To wyjątkowy moment, który podkreśla bogatą historię tego wyścigu i wkład, jaki wniósł do polskiego kolarstwa. Ta premia stanowi swoiste hołd dla wszystkich zawodników, którzy przyczynili się do rozwoju Tour de Pologne na przestrzeni lat.

Ostateczny finisz i dekoracja najlepszych zawodników odbędzie się na Błoniach Krakowskich. To symboliczne miejsce, które od lat gości zakończenie Tour de Pologne. Tam zostaną uhonorowani ci, którzy w ciągu ośmiu etapów pokazali swoją klasę, determinację i wyjątkowe umiejętności. Każdy z nich zasługuje na wielkie brawa i podziw za włożony trud i poświęcenie w trakcie tego wymagającego wyścigu.

Tour de Pologne to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również okazja do promocji piękna polskich miast i krajobrazów. Trasa tego prestiżowego wyścigu przyciąga uwagę kibiców i pasjonatów kolarstwa z całego świata. Zawodnicy mieli okazję pokonać różnorodne trasy, zmierzyć się z trudnościami terenowymi i zaprezentować swoje umiejętności na polskich drogach.

  1. edycja Tour de Pologne dobiega końca, zostawiając po sobie wiele emocji i niezapomnianych chwil. Kraków, jako miejsce zakończenia wyścigu, dostarczy kolarzom i kibicom niezapomnianych wrażeń i wielkich sportowych emocji. Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na finałową rozgrywkę i podziwiać umiejętności najlepszych kolarzy na mecie Tour de Pologne.

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała,  czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! – zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024