Silesion.PL

serwis informacyjny

Policjanci zabezpieczali VI etap 80. Tour de Pologne w Katowicach

Policjanci zabezpieczali VI etap 80. Tour de Pologne w Katowicach fot Śląska Policja

Policjanci zabezpieczali VI etap 80. Tour de Pologne w Katowicach fot Śląska Policja

Katowice ponownie gościły wspaniałe widowisko sportowe, które przyciągnęło uwagę kolarzy oraz fanów sportu z całego świata. VI etap 80. Tour de Pologne przyciągnął uwagę nie tylko ze względu na rywalizację na trasie, ale także dzięki niezawodnej ochronie i zabezpieczeniu zapewnionym przez liczną grupę mundurowych.

Dnia 3 sierpnia bieżącego roku, ulicami naszego miasta przetoczył się szalony wyścig kolarski, a uczestnicy rywalizowali w ramach jazdy indywidualnej na czas. Na trasie o długości 16,6 km co minutę wyruszał nowy zawodnik, a całą trasę otaczał doping licznych kibiców. Jednak za sukcesem tego wielkiego wydarzenia stała solidna praca i zaangażowanie mundurowych, którzy dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników wyścigu, jak i innych mieszkańców miasta.

W akcji zabezpieczenia tego emocjonującego etapu uczestniczyło ponad 330 policjantów, głównie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Warto jednak zaznaczyć, że wsparcie przyszło z różnych stron. Funkcjonariusze policji z Bielska-Białej, Cieszyna, Zabrza, Gliwic, Lublińca, Częstochowy, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Zawiercia, Piekar Śląskich, Chorzowa, Mysłowic, a także z Komisariatu autostradowego w Gliwicach, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Policji w Częstochowie i Bielsku-Białej oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, wspierali siły katowickiej policji.

Nieocenione wsparcie dla mundurowych zapewniła również katowicka straż miejska, która aktywnie uczestniczyła w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa w czasie wyścigu.

Nie możemy zapomnieć podziękować wszystkim zaangażowanym w tę ważną akcję służbom za ich ciężką pracę oraz wspaniałą współpracę. Dzięki nim tegoroczna edycja 80. Tour de Pologne w Katowicach zakończyła się sukcesem, a wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się sportowym duchem rywalizacji w bezpiecznym otoczeniu. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji tego prestiżowego wydarzenia!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024