Czytasz: To on dotkliwie pobił katowiczankę. 26-latek w rękach policji!

To on dotkliwie pobił katowiczankę. 26-latek w rękach policji!

Katowicka policja zatrzymała sprawcę napadu sprzed kilkunastu dni. Brutal pobił, okradł, a później zostawił kobietę na pewną śmierć.

Aktualizacja 25.08.2017

Katowicka policja zatrzymała sprawcę brutalnego pobicia kobiety w centrum miasta.  Sprawcą okazał się 26-letni chorzowianin. 

-Zatrzymaliśmy go na klatce schodowej bloku, w którym mieszkał - mówi Aneta Orman, rzeczniczka prasowa Policji w Katowicach. Dodaje, że mężczyzna jest aktualnie w areszcie i najpewniej jeszcze dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. 

Wysoki, krępej budowy, wygolony. „Na oko” po trzydziestce. - Działał ze szczególnym okrucieństwem - podkreśla katowicka policja. 

O szczegółach wkrótce. 


Wcześniej pisaliśmy:

Zobaczcie, jak wygląda mężczyzna, który 12 sierpnia, nad ranem, najpierw śledził katowiczankę, a potem zaciągnął ją w zarośla, dotkliwie pobił, okradł i zostawił bez życia. Za zgodą Prokuratury Rejonowej w Katowicach, publikujemy zdjęcia oraz nagrania z miejskiego monitoringu.

Zostawił ją W zaroślach. na pewną śmierć

Mężczyzna szedł za katowiczanką od katowickiego rynku. Rzucił się na nią w pobliżu ulic 1 Maja i Dudy-Gracza w Katowicach. Zaciągnął w zarośla i brutalnie pobił. Ukradł jej dokumenty i telefon. - Rannej pomógł przypadkowy przechodzień, który wezwał na miejsce pogotowie – mówi oficer dyżurny katowickiej policji. Dodaje, że kobieta w stanie ciężkim, zagrażającym jej życiu, trafiła do szpitala.

Zobaczcie, może go znacie

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe. - Dostaliśmy zgodę na opublikowanie wizerunku sprawcy. Liczymy, że to pomoże w jego ujęciu – mówi Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa śląskiej policji. Zdjęcia i nagrania z monitoringu zobaczyć można na stronie katowickiej policji. Silesion też je publikuje. Sprawdź, może znasz brutala.

Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 20 00 w godz. od 8.00 do 15.00 lub 32 200 2555 i 997 przez całą dobę. - Gwarantujemy anonimowość – zapewnia komenda.

Czytaj więcej